"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Dvacet procent Němců podporuje Sarrazinovu stranu

Autor: -bj- | Publikováno: 8.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podle posledních průzkumů se situace německé vládě se zapuzením bundesbankéře Sarrazina poněkud vzpříčila. Bundesbankéře, který si otevřeně a zevrubně ve své knize „Německo se odepisuje aneb jak jsme vydali svou zemi napospas“ dovolil kritizovat krachující německou imigrační politiku, by volilo dobrých 20 % občanů. A to je preference, o které si mnohý z odepisujících ho politiků může jen nechat zdát. Ačkoli Sarrazin zatím ještě žádnou vlastní stranu nezakládá (teprve se brání vylučovacímu procesu z SPD), pro vládu to byl silný signál zabývat se nejen zprovozením Sarrazina z veřejného života, ale i fakty, pro něž za ním občané stojí a pro něž se jeho kniha stala šlágrem posledních dnů.

Kancléřka Merkelová okamžitě po mediálních zjištěních, že Sarrazinovo téma zpackané německé přistěhovalecké politiky hýbe veřejností, se rázem jala být upřímnější: Německo je rozumnou zemí a zájem veřejnosti nepatří ani tak provokačním Sarrazinovým tezím o inteligenci a genetice imigrantů, jako spíše chybné politice imigrace a kritice sociálního státu. Není ostatně únosné, aby v Německu nadále existovaly cizinecké lokality, kam se policisté neodvažují vstoupit. Imigrační politika se napříště musí zaměřit na schopnosti, vůli se integrovat a učit se jazyk.

A ve stínu kancléřčiných slov je náhle realistický i návrh CDU (obhospodařuje agendu ministerstva vnitra) - na imigranty-odpírače integrace, kteří tvoří nejméně 15 % přistěhovalců, uvalit sankce. V hlavním městě Berlíně, kde je koncentrace přistěhovalců tradičně jedna z nejvyšších, to bude například za toleranci záškoláctví pokuta až 2500 eur a další krácení sociálních dávek. Podobně jako ve Francii by přistěhovalci měli napříště podepisovat smlouvu o integraci.

Nejen vláda má však nyní ze Sarrazina nahnáno. Rovněž německý prezident Wulf, který se podílel na podnětu směrem k představenstvu německé centrální banky k odvolání Sarrazina, nyní na návrh představenstva bude muset o Sarrazinově odvolání rozhodnout. A to vzhledem k Sarrazinově veřejné podpoře může být gól do vlastní branky. Nehledě na to, že za celých půlstoletí své existence Bundesbanka takovouto politickou ingresi nezažila. Sarrazin se již ostatně vyslovil, že své případné odvolání prezidentem dá přezkoumat pracovnímu soudu, přičemž je vysoce pravděpodobné, že soud prezidentovo rozhodnutí zvrátí a dojde tak na Sarrazinova slova, že je obětí veřejného politického procesu vládnoucí skvadry.

Nahnuté to má však i šéf představenstva Bundesbanky Weber. A sice v kandidatuře na post šéfa Evropské centrální banky. Zejména Francouzi ho tam příliš vidět nechtějí a předhazují mu liknavost při jednání s protiimigračně vyhraněným Sarrazinem. Kandidát jedné z nejzadluženějších zemí – Ital Draghi si tak může mnout ruce.
 

zdroje
http://www.tagesschau.de/wirtschaft/presseschau118.html
http://www.marketwatch.com/story/bundesbank-losses-luster-in-sarrazin-affair-2010-09-06
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5976618,00.html
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5971233,00.html
http://www.welt.de/politik/deutschland/article9425580/Koalition-fordert-Strafen-fuer-Integrationsverweigerer.html
http://www.welt.de/debatte/article9419186/Thilo-Sarrazin-fuehrt-die-Volksparteien-vor.html
http://www.bild.de/BILD/politik/2010/09/05/bundeskanzlerin-angela-merkel-interview/ueber-thilo-sarrazin-und-deutsche-migranten-teil-1.html
http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/592341/index.do
http://www.faz.net/s/Rub0E9EEF84AC1E4A389A8DC6C23161FE44/Doc~E9487B079600A4C92BCB8B4F6616FF4E5~ATpl~Ecommon~Scontent.html
http://www.bloomberg.com/news/2010-09-05/weber-says-sarrazin-breached-bond-of-trust-with-bundesbank-spiegel-says.html
http://www.20min.ch/ro/news/monde/story/Le-patron-de-la-Bundesbank-inqui-t--28231066

2845 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683