"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakousko: z azylantů ilegálové

Autor: -bj- | Publikováno: 2.9.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Masová imigrace do zemí EU s sebou nese i svou neméně masovou ilegální složku. Jednou z „bezpečných“ ilegálních cest imigrantů do EU je samotná azylová procedura.

Podle rakouského ministerstva vnitra jen za první letošní půlrok na 2000 žadatelů o azyl přestalo s úřady komunikovat a „zdejchlo“ se v Rakousku či dále po EU. Azylová procedura se tak pro značnou část imigrantů stává pouhým trojským koněm ke vstupu do země, kdy již dále nespolupracují s úřady a prostě jim zmizí z očí. Čekání na rozhodnutí o žádosti o azyl by evidentně pro mnohé z nich mohlo skončit zamítnutím a vyhoštěním.

Ministryně vnitra Fekterová (Lidovci) proto navrhuje, aby azylová procedura byla alespoň ve své počáteční fázi spojená s omezením mobility běženců a povinností zdržovat se na jednom místě v dohledu úřadů. Socialisté by rádi návrh Fekterové zmírnili jen na povinnost spolupracovat s úřady. Fekterová dále konstatovala, že počet žadatelů o azyl narůstá, což je podle ní alarmující.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj 

2194 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď