"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Hrozí Židům další holocaust?

Autor: Břetislav Olšer | Publikováno: 26.9.2006 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Pár hodin poté, když Evropská unie poslala Hamasu 105 miliónů eur na zbraně z Egypta, dostali se palestinští teroristé podzemním tunelem na území Izraele, postříleli tam dva vojáky a jednoho unesli.

Dne 12. července 2006 pronikli také ozbrojenci Hizballáhu za hranice Izraele, odvlekli do Libanonu dva izraelské vojáky, tři přitom zabili a osm zranili. Teroristický akt, který nechal svět klidným, nereagovalo ani OSN, ani jeho Rada bezpečnosti, i když se vědělo, že militanti Hizballáhu jsou v podstatě předsunutými vojsky Íránu.

Izraelská vládá dává Hamásu i Hizballáhu ultimátum, dokdy mají vydat jejich vojáky. Po nulové reakci na tyto výzvy podnikl tedy Izrael odvetné útoky a svět se v tu ránu probudil a začal lamentovat: Izraelci jsou zase agresivní, znovu vyvolávají nepokoje a ohrožují mírumilovné muslimy.

A pak už šlo vše, jako podle přesně stanoveného protižidovského harmonogramu. Kromě USA se Izraele téměř nikdo účinně nezastal a neučinil tak do dnešních dnů. Naopak. Nenápadně začíná blokáda židovského státu. Liga arabských zemí poukázala na konto Palestinské autonomie 50 miliónů dolarů a brzy poté, kdy už z nich byly zaplaceny do Gazy propašované zbraně, dopadly rakety na izraelské město Aškelon.

,,Aškelon je kousek od hranic s Gazou, přesto nemáme obavy z útoků. Představitelé našeho města se domluvili s vedením města Gazy na vzájemném neútočení,” řekl mi před časem ing. Gero, slovenský Žid a vedoucí pracovník aškelonského závodu na letecké součástky. ,,Byli jsme v Gaze na ,,družebním setkání” s tamními radními. Dohodli jsme se, že Palestinci budou u nás pracovat, také jsme si podali ruce, že budete žít v míru a dodávat do Gazy naše zboží.”

Nadějný projekt však ztroskotal, když militantní al-Fatáh vystřídali u vlády teroristé z Hamásu. Další rakety začaly z Libanonu zasahovat také sever Izraele a Haifu. V českém televizním zpravodajství sledujeme jen rozbořený Bejrút, humanitární katastrofu v jižním Libanonu. Nikdo ale neřekne skoro nic o tom, že bomby dopadají pouze na dvě procenta rozlohy Bejrútu, že jiné části města žijí dál svým běžným životem. Víme o evakuaci Libanonců, moc toho nevíme o tom, že na severu Izraele se vesnice a města staly místy duchů. Že desetitisíce uprchlých Izraelců žijí v cizích rodinách v Tel Avivu, v kibucech, v tělocvičnách, ve stanech nebo v hotelích Eilatu.

Svoji animositu má konečně možnost si vybít na Izraeli šéf OSN Kofi Annan. Kritizuje židovský stát za nepřiměřené násilí, aniž by se začervenal, že pod jeho vedením mhouřilo OSN oči nad vyvražďováním miliónů civilistů v Bosně, Rwandě, Kongu či súdánském Darfúru. Olmertovu vládu kritizuje rovněž Švýcarsko, jakoby opomnělo, že jeho ekonomická moc vzrostla zásluhou nakradeného židovského zlata.

Libanonský ministr spojů Marvan Hamádí uvedl, že syrský viceprezident Šará vydává rozkazy a Hizballáh vyzbrojený Íránem je plní, zatímco Libanon je jeho rukojmí. OSN to však neslyší. Evropská unie a Rusko dál kritizují Izrael a navrhují v OSN rezoluci, která by odsoudila jeho agresi. O potrestání únosů izraelských vojáků v ní není ani slovo.

Ministr zahraničí Francie Phillipe Douste-Blazy prohlašuje: ,,Izraelská invaze je nepřiměřený válečný akt!” A opět nic o unesených a zabitých Izraelcích. Své skutečné mínění však odkryl slovy, pronesenými na tiskové konferenci v Bejrútu: ,,Írán je stabilizujícím prvkem pro Blízký východ. Je to výjimečná země, se skvělými lidmi a úctyhodnou civilizací! Má klíčovou roli v regionu...!” Kdyby mluvil déle, možná by ještě dodal, že ta klíčovost dlí hlavně v jeho tancích a raketách a vrcholem té úctyhodné civilizace je islámské právo šaría.

Izrael navštěvuje v srpnu i představitel EU pro zahraniční politiku Javier Solana. Znovu kritizuje Izrael za jeho útočnou nepřiměřenost, ale není schopný odpovědět na otázku, proč Evropská unie stále nepovažuje Hizballáh za teroristickou organizaci. Údajně je to jen právní formalita. A předseda Evropské komise José Barroso navíc poskytuje Libanonu, resp. Hizballáhu z pokladny EU, tedy i z českých peněz, dalších 60 miliónů eur, v čemž ho morálně podpořil Annan prohlášením, že Izrael musí ihned zastavit svoji agresi, jelikož ta vychází z uplatňování kolektivního trestu.

A paní Louise Arbour, vysoká komisařka OSN pro lidská práva varuje Izrael, že jeho představitelé by mohli být stíhání pro válečné zločiny.

Tedy ne terorista Nasralláh či hlavní popíratel holocaustu Ahmedinedžád, ale Olmert, Peres a další. Ó, jak objektivní a vůbec ne antisemitské. Korunu všemu nasadili Rusové, kteří jako by zapomněli na Čečensko, obvinili židovský stát, že překročil přijatelnou úroveň odpovědi na teror. Je snad vůbec nějaká přijatelná odpověď na islámský teror, třeba v Grozném?

V polovině srpna přemísťuje Kostarika své velvyslanectví z Jeruzaléma do Tel Avivu. Brzy po ní tak činí i poslední země, která ještě měla svůj zastupitelský úřad ve Svatém městě - El Salvador. Najednou není nikdo, kdo by uznával za hlavní město Židů Jeruzalém.

Jakoby se kolem Izraele uzavírala smrtící oprátka. Jen ministryně zahraničí USA Condoleeza Riceová pořád ještě židovský stát brání, kde se dá. Špatně dopadl i libanonský generál Adnan Daút. Byl zatčen svými lidmi za vlastizradu, když se na videozáznamu ukázalo, že si nechal Židy nalévat šálek čaje během svého izraelského zajetí...

A pak přišla další zákeřná rána: Velká Británie, Francie a Itálie zakázaly izraelským nákladním letadlům tankovat na svých letištích palivo do jejich strojů, v nichž jsou přepravovány zbraně z USA do Izraele. Neuvěřitelné pokrytectví, zvláště když se přišlo na to, že Hizballáh užívá nejmodernější přístroje pro noční vidění, které jim byly dodány právě z Velké Británie. Zřejmě britským džentlmenům jedna Bílá kniha nestačila.

Příměří je konečně na světě. Jedni říkají, že prohrál Izrael, jiní že Hizballáh, další že nikdo. Já však vidím zcela jasného poraženého - je jím lidská zapomnětlivost a hlavně OSN se svojí tradiční neschopností. Když jsem byl v New Yorku při přípravě jednoho zasedání Rady bezpečnosti, setkal jsem se s názorem kanadského delegáta, který řekl: „To všechno, co jste v tomto byrokratickém molochu za těch pár dnů nažvanili a přitom nic nevyřešili, spotřebovalo tolik papíru, že si můžete na své konto připsat jen zničení několika hektarů zdravého lesa...”

Poučen dodnes marně čekám též na odpověď německé premiérky Merkelové na dopis íránského prezidenta Ahmedinedžáda, který jí mimo jiné napsal: ,,Jen si představte, kde by dneska Německo bylo, kdyby německá vláda řekla ne sionistickému vydírání a nepodporovala největšího nepřítele...”

A aby toho nebylo dost, protiizraelské snahy OSN skutečně zabraly a určité evropské organizace varovaly státníky a vyšší důstojníky z Izraele, že mohou být při návštěvě Evropy zatčeni pro válečné zločiny. Šok. Zvláště že nic takového nečeká šéfy Hamásu, Hizballáhu či islámského fašistu v čele Íránu, ale Židy, kteří nedělali nic jiného, než že bránili svůj stát a jeho obyvatele.

A když pak ještě pan prezident ČR povolí našim hrdinným neonacistům, aby v armádě teroristů bojovali proti Izraeli, nezbude soudným lidem nic jiného, než se děsit toho, že další holocaust je na spadnutí.

autor je publicista, nezávislý novinář, spisovatel

3533 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď