"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německo se rozpadá – nedaří se začleňování cizinců

Autor: -bj- | Publikováno: 26.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Integrace cizinců do německé společnosti je stále více komentována slovíčkem KRACH, popřípadě TOTÁLNÍ krach, pokud jde o přistěhovalce (a jejich děti) z muslimských zemí. Nedávno se na toto téma při příležitosti vydání své knihy „Německo se rozkládá – Jak jsme svou zemi vydali na pospas“ opět vyjádřil známý člen představenstva německé centrální bundesbanky Thilo Sarrazzin. Ve své knize analyzuje moderní aspekt multikulturalizmu v Německu: Imigranti nejen že se do německé společnosti neintegrují, ale svojí kulturní a společenskou ghetoizací de facto zemi dezintegrují.

Šéf SPD, Siegmar Gabriel, po posledních Sarrazinových výrocích hodlá zosnovat jeho vyloučení ze strany a podat návrh soudu na přezkoumání, zda Sarrazinovy „násilnické“ výroky nejsou rasistické. Zároveň však připustil, že je potřeba zahájit otevřenější avšak jen intelektuálsky-akademickou opatrnou debatu o potížích a patové situaci se začleňováním imigrantů do německé společnosti.

Sarrazin, který se už jako finanční senátor Berlína těšil vysokému profesnímu renomé, se již nesčetněkrát vyslovil v tom smyslu, že imigranti z muslimských zemí jsou zaostalí a neochotní se integrovat a jejich ghetoizací ve skutečnosti nastává dekonstrukce a rozpad Německa. Je otázkou, zda tyto výroky jsou po právní stránce nelegitimní či dokonce rasistické, když o krachu přistěhovalecké politiky si již cvrlikají i vrabci na střechách a imigranti sami svoji nevoli se integrovat a svůj rezervovaný přístup ke vzdělání a německé společnosti jako celku považují za správný a legitimní.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, 

ještě podnětný odkaz z rakouských novin:
http://derstandard.at/1282273586292/SPD-will-Bundesbanker-Sarrazin-loswerden
odkaz na samotnou knihu:
http://www.randomhouse.de/book/edition.jsp?edi=296641 

4608 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď