"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

„Dcera je v nemocnici. Zbili ji ve škole kvůli šunce k svačině“

Autor: Odjinud | Publikováno: 25.8.2010 | Rubrika: Multikulturalismus
Ilustrace

Londýn – Dvanáctiletá Maria byla svými muslimskými spolužačkami fyzicky napadena. Důvodem byla vepřová šunka ke svačině. V důsledku utrpěných zranění musela být ošetřena v nemocnici.

V dubnu jsme zveřejnili zprávu ze Sydney, která informuje o šikaně nemuslimů na základní škole v australském Sydney. Jak popsal jedenáctiletý Andrew Grigoriu, děti ve škole jsou terčem fyzických útoků ze strany muslimských spolužáků, pokud mají na svačinu potraviny z vepřového masa, které islám zakazuje.

K našemu překvapení zjišťujeme, že tyto případy jsou zřejmě častější, pouze o nich mainstreamová média neinformují. Redakci Media o islámu kontaktovala čtenářka, aby se podělila o svoje zážitky z Londýna.

Vypráví nám příběh své spolupracovnice  - paní Doroty z Polska, jejíž dcera chodí v Londýně do školy: Marii je 12 let a navštěvuje dívčí školu ve Stratfordu, ve východní části Londýna, spolu s dalšími dětmi imigrantů, které ve škole převažují. Škola se nachází v blízkosti bývalého kostela, který byl přebudován na islámskou dívčí školu „Azhar Academy“.

Maria nechodí do této školy ráda. Většina jejich spolužáků pochází z Afriky nebo z islámských zemí a Marii se zdá těžké se do kolektivu začlenit. Nemá ale jinou možnost: na katolickou dívčí školu, kam chtěla chodit, ji letos nepřijali. Rodiče věděli, že není ve škole spokojená, ale považovali situaci za únosnou. To se nyní dramaticky změnilo. Maria musela být převezena k ošetření do nemocnice, kvůli brutálnímu napadení ve školní třídě.

Teprve v nemocnici zjišťuje šokovaná matka důvod útoku: Maria měla ten den k svačině chléb s vepřovou šunkou. A právě šunka se stala předmětem šikany, která vyústila ve fyzické napadení. Muslimové musejí následovat řadu zákazů, mezi nimi i zákaz konzumace vepřového masa, které je podle islámu „nečisté“. Právě z toho důvodu se muslimským spolužačkám nelíbilo, že Maria jí vepřovou šunku. Slovní spor záhy přerostl ve fyzický útok, během kterého Marii povalily na zem a kopaly do ní. Mariin otec se ve škole dožaduje rázného řešení, ale vedení školy tvrdí, že k případu nejsou svědci a škola zatím nepodnikla žádné kroky v vyřešení případu.

Paní Dorota dodává: Aby toho nebylo málo, do toho teď ještě zemřela Marii babička a my se vracíme na pohřeb do Polska.

Rodiče zatím přemýšlejí, zda celou záležitost řešit přes policii nebo zda podat na školu trestní oznámení.

Podobný případ z Austrálie z dubna tohoto roku:
http://mediaoislamu.cz/2010/muslimove-sikanuji-spoluzaky-kvuli-chlebu-se-salamem-daily-telegraph/

www.mediaoislamu.cz

5405 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Je znásilňovač s penisem žena? Britská policie podle nové metodiky bude vést ve statistice znásilňovače s penisem jako ženy, pokud se za ženu prohlásí. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683