"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jiří Vambera (ODS Trutnov) vydal tiskové prohlášení k mešitě v Hradci Králové

Autor: Odjinud | Publikováno: 24.8.2010 | Rubrika: ČR
Ilustrace

Trutnov – šalamounsky se vyjádřil k plánované stavbě mešity politik za ODS a člen zastupitelstva Královéhradeckého kraje Jiří Vambera. Ve svém tiskovém prohlášení poukázal jak na problematické soužití s muslimskými imigranty v evropských zemích a násilnou povahu islámu, tak na právo svobodu vyznání zaručené ústavou.

Text prohlášení:

Někteří občané v Hradci nechtějí mešitu. Také se na takový nápad dívám jako na něco cizorodého. Ještě snad by mohla být zřízena modlitebna společná všem věřícím, jako je zvykem na letišti anebo u dálnice.

V Hradci například studují cizinci a mohli by ji využívat.
Když prezident Obama podporuje stavbu mešity na místě útoku teroristů z 11. září, kroutím nad tím hlavou. Ale dá se takový postoj od něj očekávat. Jak asi komentují jeho postoj pozůstalí po obětech? Jsou opravdu tak politicky korektní a přesvědčení o mírumilovné povaze islámu, že to necítí jako pokoření svých zavražděných příbuzných? No, koho si Američani vybrali, toho mají.

Rozumím víc Švýcarům, kteří stavby mešit zakázali. Mají velmi konzervativní tradice a s náporem jiné kultury přistěhovalců by se jejich společnost musela změnit. Museli by žít a dělat kompromisy s fanatiky, nevzdělanci a chudáky. A oni jsou (víceméně) spokojení se stavem, jaký je.

I Francouzi, kteří soužití s Araby důvěrně znají, se snaží bránit některým aspektům. Zákaz nošení burky ve školách anebo vystěhovávání kočovníků z exponovaných lokalit jsou ovšem jen chabým pokusem udržet zdání normality. Hořící autobusy v ulicích Paříže ale ukazují, že situace tam normální není.

Je ale taky pravda, že mešita sama nikde nic do vzduchu nevyhodila a každý u nás má svobodu vyznání zajištěnou ústavou. Jenže náboženství, které má postoj k ženám, jinověrcům a bezvěrcům agresivní a nepřátelský, si, doufám, nezíská mezi Čechy sympatie a podporu. 

www.mediaoislamu.cz

2518 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď