"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

KDU se ohradila, svatou válku proti islámu nevede

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 18.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Mladoboleslavská KDU-ČSL se ohradila proti výrokům českých muslimů, že by proti nim vedla v předvolební kampani "svatou válku". 

Právě na útočnou kampaň si v pondělí stěžoval představitel českých muslimů Lukáš Ali Větrovec. "Některé místní organizace této strany otevřeně prohlašují za hlavní bod svého programu ´svatou válku´ proti českým muslimům (například KDU-ČSL Mladá Boleslav, Mladí křesťanští demokraté)," uvádí se v tiskové zprávě Libertas Independent Agency.

Administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav ale tvrdí, že jde o nesmysl. KDU-ČSL nikomu svatou válku nevyhlašuje.

"Proti tomu se musím, jako administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav ohradit. Veškeré příspěvky na internetových stránkách jsou buď mé autorské texty, nebo prošly mým redakčním zpracováním. V žádném z nich není výzva ke svaté válce. Naopak na internetových stránkách mnoha islámských organizací je podobných výzev nespočet," uvedl Václav David, administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav.

Není si prý vědom ani toho, že by podobnou výzvu publikoval na jiném místě někdo z členů okresní organizace KDU-ČSL v Mladé Boleslavi, nebo kandidátů bez politické příslušnosti.

"Pokud chce Libertas Independent Agency o.s. přesvědčovat občany ČR o opaku, nechť předloží konkrétní důkazy," vyzval muslimy.

Libertas Independent Agency o.s. by podle něj měla svá tvrzení buď dokázat konkrétními citacemi o svaté válce, nebo se za svá tvrzení KDU-ČSL a Mladým křesťanským demokratům omluvit.

"Domnívám se, že snahou Libertas Independent Agency o.s., reprezentované obvykle panem Lukášem Lhoťanem, je především vyvolání strachu z ´islamofobie´, kterým chce vyvážit strach z islamistického násilí. Zatímco ´islamofobie´ je spíše teoretickým konstruktem, islamistické násilí ve světě skutečně existuje a denně mu padají za obět mnohé lidské životy. Počínaje genocidou v Dárfúru, přes ostřelování měst v Izraeli, masové vraždění křesťanů v Iráku a Pákistánu, až současné násilnosti ve francouzském Grenoble, které si vynutily nasazení armády," dodal David.

zdroj

2404 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Hlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...Turci a Azeři dobývají Šuši - Arménům v Arcachu hrozí vyvraždění

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď