"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

KDU se ohradila, svatou válku proti islámu nevede

Autor: Prvnizpravy.cz | Publikováno: 18.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Mladoboleslavská KDU-ČSL se ohradila proti výrokům českých muslimů, že by proti nim vedla v předvolební kampani "svatou válku". 

Právě na útočnou kampaň si v pondělí stěžoval představitel českých muslimů Lukáš Ali Větrovec. "Některé místní organizace této strany otevřeně prohlašují za hlavní bod svého programu ´svatou válku´ proti českým muslimům (například KDU-ČSL Mladá Boleslav, Mladí křesťanští demokraté)," uvádí se v tiskové zprávě Libertas Independent Agency.

Administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav ale tvrdí, že jde o nesmysl. KDU-ČSL nikomu svatou válku nevyhlašuje.

"Proti tomu se musím, jako administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav ohradit. Veškeré příspěvky na internetových stránkách jsou buď mé autorské texty, nebo prošly mým redakčním zpracováním. V žádném z nich není výzva ke svaté válce. Naopak na internetových stránkách mnoha islámských organizací je podobných výzev nespočet," uvedl Václav David, administrátor internetových stránek KDU-ČSL Mladá Boleslav.

Není si prý vědom ani toho, že by podobnou výzvu publikoval na jiném místě někdo z členů okresní organizace KDU-ČSL v Mladé Boleslavi, nebo kandidátů bez politické příslušnosti.

"Pokud chce Libertas Independent Agency o.s. přesvědčovat občany ČR o opaku, nechť předloží konkrétní důkazy," vyzval muslimy.

Libertas Independent Agency o.s. by podle něj měla svá tvrzení buď dokázat konkrétními citacemi o svaté válce, nebo se za svá tvrzení KDU-ČSL a Mladým křesťanským demokratům omluvit.

"Domnívám se, že snahou Libertas Independent Agency o.s., reprezentované obvykle panem Lukášem Lhoťanem, je především vyvolání strachu z ´islamofobie´, kterým chce vyvážit strach z islamistického násilí. Zatímco ´islamofobie´ je spíše teoretickým konstruktem, islamistické násilí ve světě skutečně existuje a denně mu padají za obět mnohé lidské životy. Počínaje genocidou v Dárfúru, přes ostřelování měst v Izraeli, masové vraždění křesťanů v Iráku a Pákistánu, až současné násilnosti ve francouzském Grenoble, které si vynutily nasazení armády," dodal David.

zdroj

2538 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď