"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francie rasistickým státem? (a EU zločinným spolčením?)

Autor: -bj- | Publikováno: 16.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Sarkozyho „válka za veřejnou bezpečnost“ a vyhlášená tvrdá represívní opatření proti zločinnosti páchané zejména cizineckými Francouzi začaly již vzbuzovat rozruch na mezinárodní scéně. Ani ne tak na evropské, neboť západní země jsou s imigrační politikou ve stejném srabu, a východounijní země nemají sebevědomí západním něco vytýkat. To se dělalo a dělá jedině naopak. Tak velí unijní politická korektnost.

A tak Francii osočuje z etnisticko-rasistické státní diskriminace Výbor na odstranění rasové diskriminace OSN. OSN již dávno nedominují západní státy, z jejichž iniciativy vzešla, ale stala se nástrojem a politickou institucí velmi poplatnou islámským zemím a zemím třetího světa. A tak na dvoudenním ženevském grilování francouzského člena, dávali Francii lekci z demokracie takové státy jako Togo a spol. Francie ovšem nehodlá přijmout specifické  zákonodárství na ochranu menšin, neboť by to odporovalo fundamentálnímu principu Républiky – a tím je rovnost všech občanů. Multikulturní Francie dnes obtížně hledá balanc mezi právem občana na bezpečnost a právem na lidské svobody, včetně garance občanství či bizardních náboženských praktik.

Nicméně problém s francouzským státním rasizmem měla i poslankyně Evropského parlamentu Eva Joly, která z jeho zavádění (tvrdých postihů imigrantské kriminality ústícím až do odebrání občanství) obvinila prezidenta Sarkozyho.

Pokud by ovšem Francie byla shledána vinnou ze státního rasizmu, pak by i spolčení v rámci EU mohlo být shledáno zločinným. Česká diplomacie tak implicitně či explicitně musí odpovědět na otázku: Jsou francouzská „ultrabezpečnostní“ opatření proti protistátní kriminalitě (některých) přistěhovalců rasistická? A pokud ano, tak lze jen těžko setrvávat ve zločinném spolčení, kterým by EU pak v takovém případě bylo. Pokud ne, ČR akceptuje „protiimigrantský“ výklad komunitární legislativy.

Předseda francouzského Senátu Gérard Larcher v rozhovoru s médii koneckonců dovodil, že odnětí francouzského občanství je již dávno platnou sankcí obsaženou v čl.25 Občanského zákoníku. Ta má být aplikována v případě podvratných protistátních trestných činů. Prezident Sarkozy svými „ultrabezpečnostními“ opatřeními jen podřadil ozbrojené útoky přistěhovalců na policii a mocenské složky státu tomuto ustanovení. A podle intence a výkladu ministra vnitra Hortefeuxe lze za protirebulikové trestné činy dále považovat i brutální ženskou obřízku a polygamii (praktikované některými imigranty). Takovýto výklad se ovšem jen těžko může líbit těm kritickým státům OSN, kde jsou jak polygamie, tak bestiální ženská obřízka legálními.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj 

3413 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683