"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Občané píší primátorovi: Mešitu v Hradci Králové nechceme!

Autor: Odjinud | Publikováno: 16.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Hradec Králové – občanská iniciativa protestuje u primátora proti plánované stavbě mešity. Ta má podle místní islámské komunity napomoci šíření islámu v ČR a přilákat do města další muslimy.

Občanská iniciativa vedená Janem Kučerou organizuje protesty proti stavbě další mešity v České republice, jež by měla stát v Hradci Králové. Na svém webu www.hkmesita.cz vybízejí odpůrce k písemné stížnosti adresované primátorovi města Ing. Otakarovi Divíškovi, ve které ho žádají o zamítnutí stavby mešity.

V otevřeném dopise uveřejněném na webu poukazují na násilnou povahu islámu a problémové soužití s muslimskou komunitou v okolních západních zemích.

„Jako občan/ka Hradce Králové jsem hluboce přesvědčen/a, že islámské centrum přinese našemu městu spíše potíže než užitek. Všude, kde se muslimové a islám objeví, vznikají složité a dlouhodobé problémy v oblasti bezpečnosti, narušení veřejného pořádku a společenského soužití. V zemích západní Evropy se islámská centra s mešitou nezřídka stávají základnou pro teroristické aktivity.“…sdělují.

Úplné znění dopisu naleznete v odkaze pod článkem.

http://www.hkmesita.cz/

3607 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď