"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Protiimigrantské tažení Sarkozyho si získává masívní podporu Francouzů

Autor: -bj- | Publikováno: 13.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Zešílel snad prezident Sarkozy a všichni Francouzi s ním? Jak to, že po léta k imigraci benevolentní a multikulturní Francie najednou srší nejbřitčejšími výroky a vyhlášeními bezpečnostních opatření proti kriminalitě imigrantů v celé Evropě jakoby se přistěhovalci stali úhlavním nepřítelem společnosti a státu? Do té míry, že se unijní scéna obává, aby nedošlo k ztotožňování kriminality s cizineckými Francouzi paušálně. V jednom má levice pravdu, kterou by dříve sotvakdy vyslovila: imigrační politika TOTÁLNĚ ZKRACHOVALA. Socialisté dodávají, že Sarkozyho politika, aby věc náhodou nešla za nimi. Sarkozy však politickou kariéru udělal právě na rázném přístupu k pouliční přistěhovalecké kriminalitě, a imigrační politika není zdaleka jeho dítě.

Kalich trpělivosti se zločinností páchanou lidmi přistěhovaleckého původu ve Francii přetekl v polovině minulého měsíce. Na několika místech v zemi došlo k pouličním cizineckým běsněním, kdy již byli zasahující policisté napadáni přímo střelnými zbraněmi, vypsána odměna na jejich hlavu a připravovány de facto teroristické atentáty na bezpečnostní představitele státní moci. Sarkozy na místě událostí – v Grenoblu na konci července - vyhlásil nebývale příkře tvrdá opatření proti cizinecké zločinnosti.

To rozvášnilo nejen vnitropolickou scénu, ale i masy obyčejných občanů po celé Francii. Levice v čele se socialisty (PS) v odezvě tak nepříčetně kritizuje prezidenta a vládnoucí UMP, že je to již všeobecně považováno za hranicí lidské slušnosti a politické korektnosti. A stává se jí to osudným. Když prezidenta a UMP obvinili z nacionálního extrémismu, protirepublikových postojů a skrze časopis Marianne mu nadali do extrémistického hejska, ejhle, prezidentovi progresívně stoupla podpora občanů a strana UMP (v hlavní prázdninové-okurkové sezóně!) zaznamenala nebývalý nárůst členů. Jen tak dál, pochvaloval si sekretář strany UMP Meslot na adresu nejapných socialistů.

Obyčejní lidé prostě vnímají, že socialisté prezidenta podpásově napadají za spravedlivou a společensky i státotvorně zásadní věc – obnovní občanské bezpečnosti a veřejného pořádku v zemi, které – ať si nejrůznější poličtí a sociologičtí teoretici lámou hlavu proč – přímo existenciálně torpédují a rozvracejí imigranti (v drtivé většině z islámských zemí), a to násilnými akcemi a nyní již nepokrytě i ozbrojenými útoky proti autoritativním a silovým složkám státu.

Voličské spektrum se tak zákonitě přechází do pravicového ba i vyhraněně pravicového tábora. Levice prostě na tuto kardinální bezpečnostní výzvu doby zatím prostě nemá ani důvtip ani seriozní odpověď. A bez ideologického vystřízlivění ji ani mít nebude. Tato dějinná doba ji obnažila, včetně její hanby.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj
 

3335 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie: Islámo-fašizmus ven !Karikatura: Muslimská nenávist Erdogana = vraždění FrancouzůVideo: Turci ve Francii uspořádali pogrom na ArményV Saúdské Arábii napaden francouzský konzulátIslámista podřezal a pobodal věřící v katedrále v Nice!

ePortal.cz

Jak moc nám prospívá, nebo spíš neprospívá, členství v EU, se můžeme podívat na třech příkladech z poslední doby. Nové sankce na Rusko, Brexit a ochrana hranic v době koronavirové pandemieMotivace některých dnes hodně slyšitelných kovidových alarmistů je velmi sporná, ne-li rovnou cynicky sobecká

euPortal.cz

Zvítězí Trump a do roku 2027 „dojde v USA k něčemu na způsob revoluce,“ tvrdí autor překvapivě se naplňujících předpovědí. Jestli si myslíte, že rok 2020 je příšerný, tak jen počkejte na rok 2024. Ještě jste nic neviděliHlava uříznutá muslimem v kostele, ale motiv je prý stále neznámý...

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Němcům jsme nic neukradli, nic jim nedluhujeme. Naopak je to Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše, které nám dosud nezaplatilo reparace v původní výši cca 360 miliard Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás doma

ParlamentniListy.cz

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...Naše rodina si ho vybrala, aby komentoval rozloučení s Karlem Gottem a on... Hodně silná facka Železnému z ČT
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď