"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kontroverzní islámská škola útočí na německou ústavu

Autor: Odjinud | Publikováno: 13.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Moenchengladbach - Do centra pozornosti německých úřadů se dostala salafistická škola, které si v Dolnosasku začala stavět nové sídlo. Salafismus hlásá nerovnost pohlaví, nepřijatelnost demokracie a potřebu úplné islamizace společnosti.

Městské zastupitelstvo v německém Moenchengladbach dočasně zastavilo renovaci budovy, do které se má nastěhovat kontoverzní islámská škola.

Marin Brandenburger, tisková mluvčí dolnosaského Úřadu na ochranu ústavy uvedla, že tato islámská škola vyučuje salafistický islám a v současné době je předmětem intenzivního zájmu úřadů.  “Tato škola islámu popírá rovnost mezi muži a ženami, demokracii považuje za škodlivou pro náboženství a požaduje, aby všechny neislámské prvky byly zavrženy a vytlačeny ze společnosti, uvádí Brandenburgerová.

Salafismus je škola islámu, která pochází z arabského slova Salaf, neboli „předchůdce“, a snaží se praktikovat islám tak, jak byl praktikován v době zakladatele islámu Mohameda. Podle Phillipa Holtmanna, výzkumného pracovníka Německého ústavu pro mezinárodní a bezpečnostní záležitosti je většina salafistických škol bezpečná, nicméně jeden druh salafismu se domnívá, že propaganda ani účast na politickém životě nestačí a vyzývá k šíření islámu násilím.

V čele školy stojí Muhammed Seyfudin Ciftci, známý salafistický vůdce, který je hlavou organizace „Pozvání do ráje“, která svádí lidi „k velmi, velmi radikálním postojům,“ uvedl Holtmann, který zkoumal webové stránky školy. „Student se musí nazpaměť naučit 480 stran z koránu a 2500 hadítů, stejně tak zlepšit svou znalost arabského jazyka. Učební texty jsou ale převážně v němčině. Jejich cílovou skupinou jsou totiž ze 100% pouze Němci, které se snaží konvertovat k islámu. Čím více Němců získají, tím více se považují za úspěšné. V jejich očích je skutečným úspěchem to, že konvertují k islámu lidi ze Západu.“

Marin Brandeburger uvedla, že samotný salafismus může být nenásilný, ale jeho stoupenci se často později radikalizují a škola může být živnou půdou pro teroristy. Nicméně uvedla, že konkrétně tato škola v současnosti není aktivní ve výcviku teroristů.

Severní Porýní-Vestfálsko prozatím pokus o vytvoření další pobočky salafistické islámské školy na svém území sleduje pomocí bezpečnostní agentury. Její tisková mluvčí Matylda Koller uvedla: „Sledujeme je velice pozorně. Chceme zabránit tomu, aby se mladí lidé radikalizovali prostřednitvím ideologií, které bude islámské Dawa centrum šířit.“

Naposledy se škola dostala do povědomí v souvislosti s knihou „Ženy pod záštitou islámu“, která radila, jak má správně muž bít ženy, aniž by měly modřiny a zlomeniny. 

zdroj: Deutsche Welle

www.mediaoislamu.cz

3369 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Petr Hampl pořádá dnes sraz rebelů v sokolovně Praha - Řeporyje. Co na to starosta z ODS Novotný?Děsivé video z německého Hamburgu. Muslimové pořádají veřejnou manifestaci své nadřazenosti nad NěmciKousek od Valtic zadržena četa 40 Afghánců!Ten jehož jméno nesmíte na facebook napsat byl oceněn za boj o svobodu slovaAfričtí imigranti útočí na bělochy ve Francií

ePortal.cz

NATO: Zelený tank na baterkyČtenáři a přátelé Eportalu, podpořte nás prosím, nebo ukončíme činnost

euPortal.cz

Neuvěřitelné. Školská správa nařizuje učit děti, jak mají mít anální styk...Modernistický kněz Tomáš Halík se s odpuštěním chová jako arogantní hulvát. Lidi, kteří nesdílejí jeho názor a kteří volí jinak, než by si on představoval, de facto označil za „blbce“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Zelený úděl, Velký skok, kulturní revoluce a Zelení gardistéDalší kapitola v dlouholeté nevyhlášené válce mezi Izraelem a Íránem?

ParlamentniListy.cz

Za politickým podříznutím Udženiji byla pouhá dvě slova. A dávná akce Jaromíra Soukupa… Vlivný člen ODS promluvilOsobnost, jaká v české politice nebyla, vzpomíná na Jaroslava Kuberu kolega. Ještě v sobotu večer rozzářil stranický kongres a chrlil energii
Články autora
Průzkum
Erdogan Evropě pohrozil kriminalitou imigrantů. Má pravdu? Prezident Erdogan o imigraci do Evropy prohlásil: "Evropané, už nevyjdete v klidu a bezpečně na ulici!" Má pravdu?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď