"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ohrožuje Islámská škola ústavní práva a demokracii?

Autor: -bj- | Publikováno: 11.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Masové přistěhovalectví do Evropy již dávno není ani politiky ani médii vykreslováno jen v idealisticky růžových barvách. Naopak, politická rétorika, ale i postup bezpečnostních složek se vůči imigrantům napříč celou západní Evropou v poslední době značně přiostřuje. Je to dáno především stupňujícími se hrozbami a riziky pro vnitřní bezpečnost státu, které přistěhovalectví, zejména z islámských zemí, s sebou mj. také přináší. Jedním z vysoce obávaných aspektů je fundamentalistická islámistická ideologie tzv. salafismus, která stála u zrodu většiny teroristických útoků proti západnímu zřízení.

Dolnosaská kotrarozvědka nyní pečlivě monitoruje aktivity islámské školy, která se hodlá etablovat v Monchengladbachu. Zastupitelstvo města již pozastavilo stavební povolení na renovaci její budovy. Podle kontrarozvědky – Úřadu na ochranu ústavy, škola hodlá vyučovat právě fundamentalistický salafistický islám, který konfrontuje základní západní hodnoty, jako jsou demokratické zřízení, rovnost mužů a žen aj. Podle zjištěných poznatků je škola údajně zaměřena na získávání německých adeptů, kterým chce vštěpovat vysoce brizantně radikální formu islámu.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3382 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Selhala EU v reakci na pademii? Politici mnohých členských zemí to již říkají natvrdo: EU při pandemii naprosto selhala. Jak to vidíte?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď