"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Británie: Hon na čarodějnice po rasisticku

Autor: -bj- | Publikováno: 9.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podle britského ministerstva vnitra ve Spojeném království v posledních letech dramaticky narostl počet neřešených a nestíhaných přestupků a trestných činů. Jedná se o kriminalitu, v níž jsou zapojeni imigranti – zejména neevropských ras. Policisté, zaměstnavatelé i státní úředníci, pokud jde o trestnou činnost neevropských přistěhovalců, dávají ruce pryč – bojí se nařčení z rasizmu a náboženské nesnášenlivosti – cejchu, který vás nemilosrdně knock-outuje z kariérního a společenského života. Taková je dnes sociální, politická i právní psychóza strachu v zemi.

Systém státní moci je prakticky paralyzován, má-li řešit případy s podezřením na rasizmus. Rasizmus se dnes stal tímtéž, čím kacířství a čarodějnické hereze ve středověku. Obvinění z moderního kacířství – rasizmu mají v procesech jen malou šanci a jsou často manipulativně nuceni k doznání. Státní inkvizice pracuje na plné obrátky. Ilegálové ze všech koutů světa toho náležitě využívají k beztrestnému přílivu, nelegálnímu zdržování se a páchání trestné činnosti na území království. Etnická kriminalita se nebývale rozbujela.

S tímto strašlivým dědictvím minulých vlád musí být konec, velí k hrdému pozvednutí hlavy současná vláda. Ministerstvo vnitra opět navazuje těsnější spolupráci s pohraniční a cizineckou policií a chystá razie na imigrantské zločince, které mají začít ještě v létě. Ty by měly mít mimo jiné za následek deportace stovek ilegálů a snížení etnické kriminality v zemi.

Britům se tak blýská na lepší časy, kdy by hon na čarodějnice po rasisticku se svými monstrprocesy mohl skončit a k zodpovědnosti být pohnáni naopak všichni ti aparátčici, kdo do společnosti a jejího právního řádu zakomponovali rasisticko-etnickou disproporci a nesou tak svůj díl zodpovědnosti a spoluviny na množství a závažnosti rasistických zločinů a násilí. Kladivo na rasistické čarodějnictví (a náboženskou nesnášenlivost) tak poznenáhlu začíná bušit proti nim.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3411 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď