"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Anglie: 7 členů protiislámské opozice zatčeno pro podezření, že chystají útok na mešitu

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Southhampton – 7 lidí bylo uvězněno pro podezření, že plánují bombový útok na místní mešitu. Policie zahájila palbu na automobil jednoho z nich – 27 letého Johna Broomfielda, během cesty domů z práce. Policie všechny propustila poté, co se vznesená obvinění nepotvrdila.

Policie zahájila palbu proti vozidlu 27 letého Johna Broomfielda, člena nacionální protiislámské EDL (England Defence League) v ulicích Corfe Castle. Policie tajně čekala na vozidlo aby zahájila palbu do jeho pneumatik. Poté co pneumatiky explodovaly, řidič prudce zastavil, policisté rozbili okno a vytáhli šokovaného řidiče ven.

Zatímco překvapení usedlíci sledovali scénu jako z akčního filmu, na jiných místech hrabství pokračovala další zatýkání.

Důvodem mělo být podezření, že plánují bombový útok proti místní mešitě. Zatčení byli odvezeni k výslechu na policejní stanice v Poole a Southhampton a na 24 hodin zadrženi. Policie poté všechny uvězněné propustila bez obvinění. Policejní mluvčí uvedl, že jejich zatčení proběhlo bezpečně.

Tiskový mluvčí policie v Dorset uvedl: „Velmi těsně spolupracujeme s muslimskou komunitou a naše bezpečnostní týmy provádějí zajištění celé oblasti. V této fázi není žádný náznak, že by některá z mešit v Dorsetu byla pod hrozbou útoku.“

zdroj: Mail Online

www.mediaoislamu.cz

 

2634 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď