"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

„Zachránilo mi to život“ myslí si britská muslimka o plastice, která jí vrátila panenství

Autor: Odjinud | Publikováno: 8.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

V Británii narůstá počet žen, které před svatbou podstoupily „navrácení panenství“, operaci hrazenou z peněz daňových poplatníků. Jedná se především o muslimky.

Když se Ajíša Salim (nejedná se o pravé jméno) připravovala na svatbu z donucení s partnerem, kterého ji vybrali rodiče, musela být panna. Jenže ona už panna nebyla – před tím měla již několik chlapců. Ajíša pochází z pákistánské rodiny, která již dvě generace žije ve Velké Británii.

Protože věděla, že po svatební noci musí předvést zakrvácené prostěradlo jako důkaz vlastní neposkvrněnosti, rozhodla se pro plastickou operaci, která jí panenství navrátí. „Věřím, že mi to zachránilo život. Kdyby se ukázalo, že nejsem panna, vyhnali by mě v hanbě. Můj otec je oddaný muslim, který by to považoval za největší urážku na cti. Rodina by mě zavrhla a jeden z mých bratranců nebo strýců by mě zavraždil, aby očistil mé hříchy.“

Ajíša není jediná. Množství žen, které plastiku panenské blány podstoupily, narůstá. Počet žen, které si v loňském roce nechaly uhradit navrácení panenství ze zdravotního pojištění se vyšplhal na 29, což je nárůst o čtvrtinu oproti roku 2004. Nejedná se ale o celkový počet plastik hymenu, které se v Británii provádějí. Řada žen totiž raději volí placenou operaci na soukromé klinice, jejíž cena činí až 4.000 liber (téměř 120.000 Kč).

Kritici tvrdí, že je to důkaz posilování islámského fundamentalismu ve Velké Británii.

Gynekoložka Dr. Magdy Hend z kliniky Regency Clinic vypověděla, že za plastiku panenské blány, což je operace v lokální anestezii trvající přibližně půlhodinu, si účtuje 1850 liber (asi 53.000 Kč). Klientkami jsou v drtivé většině muslimky. „Dříve jsme dělali 2 až 3 plastiky hymenu týdně. Teď děláme až 3 denně, poptávka se ztrojnásobila.“

zdroj: Daily Mail

www.mediaoislamu.cz

 

3344 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď