"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Budou turečtí policisté patrolovat v německých cizineckých čtvrtích?

Autor: -bj- | Publikováno: 6.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Mnozí turečtí imigranti v Německu, podobně jako jejich kolegové v ostatních západních zemích, mají notorický problém přijmout zákony a státní moc nevěreckého neislámského státu, ve kterém se octli, a jehož jsou většinou i občany. O tom by mohli vyprávět své zejména policisté a policejní odbory všude v západní Evropě. Německá policie se zabývá nyní návrhem, zda by nebylo účelné zjednat si na imigrantské čtvrti policisty z Turecka.

Návrh předpokládá angažovat z Turecka policisty, kteří by patrolovali spolu s německými kolegy v cizineckých předměstích a lokalitách. Předkladatel, policejní šéf Severního Porýní Vestfálska Erich Rettinghaus, si od něho slibuje vyšší míru úcty imigrantů k policii a odznakům státní moci. Turečtí policisté by podle návrhu byli neozbrojení, a měli by jen doplňkovou roli. Další cestou je zintezívnit nábor policejních adeptů ze samotných přistěhovaleckých enkláv. Ve spolkových zemích s vysokou přistěhovaleckou populací je k policii rekrutováno zhruba 20 % cizineckých adeptů.

Je však otázkou, zda – i kdyby imigranti nakrásně měli respekt před tureckým policistou, se pak podřídí německému soudci. Pokud v návrhu půjdeme logicky dál, a Německo by angažovalo tedy i turecké soudce, je otázkou, zda ti a jimi souzení turečtí imigranti by se podvolovali německým zákonům. Nakonec tedy by bylo zapotřebí importovat i turecké poslance a zákonodárce a vyměnit je za německé, aby změnili německou legislativu na konformně tureckou. A tak asi předat Německo Turkům, aby v něm byl již konečně někdo, kdo by s tureckými imigranty udělal pořádek. Nebo spíš s Němci...?

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3462 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Má EU diktátorské tendence? Po politkorektní snaze Evropské komise o vytěsnění Vánoc, ji papež upozornil na fašistické, komunistické a vůbec diktátorské tendence. Má EU diktátorské tendence?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683