"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Británie: Vnitro se chytá za hlavu – ilegálům umožněno pracovat. Díky EU

Autor: -bj- | Publikováno: 2.8.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Kontroverzní téma imigrantů v zemích západní Evropy a jeho mnohočetné kulturní, sociální a bezpečnostní důsledky, hraje v západní politice a voličských preferencích čím dál více prim. Dilema, nakolik se křesťansky rozdat chudému třetímu světu a přitom si zachovat alespoň část ze svých západních principů a hodnot a v neposlední řadě i materiálního standardu, dnes zaměstnává jak nejrůznější odborníky a politiky, tak širokou veřejnost. Nicméně se nakonec stejně vše podřizuje nastoupenému trendu, jehož setrvačnost a hybnost překonává všechny pokusy tahat za záchrannou brzdu – multikulturalizmus je dnes daleko více nesen a určován nikoliv svými původními západními osnovateli, ale jeho rozvojovými adresáty, jimž byl nabídnut.

Britské ministerstvo vnitra tak tento týden muselo zkousnout rozhodnutí Nejvyššího soudu, že ilegálové, jimž byl ve Spojeném království odepřen azyl, nakonec stejně mohou v zemi zůstat a pracovat. Týká se to bezmála 50 tisíc neúspěšných žadatelů o azyl, kteří doposud nebyli deportováni. Další stovky tisíc žádostí ještě čekají na své rozhodnutí na britských cizineckých úřadech. Nejvyšší soud se přiklonil k Evropské směrnici, která v zájmu nezatěžování sociálních systémů dovoluje žadatelům o azyl po uplynutí 12 měsíců v hostitelské zemi pracovat, když ještě nebylo o jejich žádosti s konečnou platností rozhodnuto. Nejen britské ministerstvo vnitra a ministerstvo pro imigraci mají rozhodnutí Nejvyššího soudu za ležící mimo realitu. Ministerstvo vnitra tedy alespoň omezí sektory, v nichž by rádoby-azylanti mohli pracovat.

Západní rozbujelé zákonodárství totiž v dobách bezpečí a blahobytu navyrábělo více práv než je dnes reálné jak organizačně a kapacitně tak ekonomicky garantovat. Západní legislativa tak nainflatováním práv zplodila svého druhu právní pyramidu či letadlo, kdy je již předem jasné, že se dostane jen na ty první, a ti ostatní to zaplatí. Takové Harwardské fondy v legislativní podobě. Pokud se podobně jako ekonomika neozdraví (škrty) i legislativa, krach je nabíledni.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

2864 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď