"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakousko: Policejní zátahy na azylanty zneužívající benefity

Autor: -bj- | Publikováno: 30.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Rakouské ministerstvo vnitra rozjelo tento měsíc celorepublikové razie proti imigrantům zneužívajícím azylový systém. Je veřejným tajemstvím, že štědré azylové systémy evropských zemí jsou zejména africkými azylanty vnímány jako banány na stromě. Jsou tu přece pro nás, tak proč si nenatrhat? Mnozí ilegální imigranti tak přicházejí do Evropy právě kvůli tomuto systému a nikoliv kvůli nějaké zvláštní osobní nouzi. Prohlásit se Evropě za pronásledovaného se vyplatí jako na žádném jiném kontinentě. Tomu svědčí i ten fakt, že mnozí imigranti, než se jejich žádost o azyl vyřídí, neomaleně provozují nelegální a nezřídka trestnou činnost. A přitom přibližně 19´000 azylantů ročně přijde rakouské daňové poplatníky na 100 milionů eur!

Ministryně vnitra Fekterová tomu nyní hodlá učinit přítrž. Pověřila policii prováděním razií, včetně nočních, ve všech utečeneckých táborech a cizineckých ubytovnách. O spolupráci jsou žádáni i občané – měli by policii oznámit, kde se podezřelí imigranti zdržují, kam chodí nakupovat apod. Zátahy minulý týden vedly k několika zatčením neoprávněně se zdržujících ilegálů a odhalení mnohých kvazi-azylantů, kteří pobírají sociální pomoc neoprávněně. V době zkracování státních rozpočtů si vnitro slibuje od vymýcení neoprávněného čerpání z azylového systému nemalé úspory – až 18 mil. eur. (Tady by se mohl poučit český kolega John, myslí-li to s obhajováním rozpočtu rezortu vážně. Nejenom si nárokovat, ale taky proto něco dělat.)

Svoje obavy nad postupem rakouského ministerstva vnitra vyjádřily některé neziskové organizace, včetně Amnesty International, jakož i cizinecké organizace a weby. Fekterová nicméně netorpeduje azylový systém samotný, ale jeho zneužívání a kriminalitu s tím spojenou, a hodlá tak podle svých slov přispět k požadavku voličů učinit Rakousko opět jednou z nejbezpečnějších zemí.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

2272 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď