"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francie: rovněž Romové plundrovali ulice

Autor: -bj- | Publikováno: 23.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Po vzoru imigrantských chuligánů se o víkendu ve francouzském Loir-et-Cher se sekyrami a železnými tyčemi vypravili do ulic rovněž běsnící Romové. Poté, co byl krátce před tím při potyčce s policií zastřelen jejich soukmenovec, zplundrovali policejní stanici a několik ulic. Do ulic musela být povolána i armáda.

Tento týden prezident Sarkozy pokračoval ve svém trendu, a po násilnostech promptně odvolal prefekta města L´Isere a nahradil jej zkušeným policejním důstojníkem. Situace trochu evokuje stanné právo - bezpečnost je zkrátka to, co musí být zajištěno v prvé řadě. Prezident rovněž rozhodl o vymístění všech nelegálních romských tábořišť.

Nejvyšší kompetencí starostů přistěhovaleckých předměstí a ministrů vnitra se v současnosti stala velitelská rozhodnost přikročit k represím a potlačení nepokojů a ochránit majetek a bezpečnost obyvatelstva. A tento trend je znát všude v multikulturní Evropě. Politika a veřejná správa se stává čím dál více macho. Už jen hlasování ve francouzském Národním shromáždění o zákazu burek muselo být chráněno zvýšenou policejní ostrahou.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

4052 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď