"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šok: Švýcarští muslimové by rádi kamenovali nevěrné ženy

Autor: Jiří Novotný | Publikováno: 22.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Švýcarská veřejnost zažila šok. Představitel islámské rady vyzdvihl kamenování jako hodnotu islámu a mluvil o zavedení kamenování žen ve Švýcarsku.

Nicolas Blancho, předseda švýcarské Islámské rady nadzvedl ze židlí politiky i veřejnost. V rozhovoru o krásách islámu pro časopis Sonntag se rozhovořil i o kamenování, které označil za náboženskou hodnotu. "Pro mě jako muslima je kamenování nedílnou součástí, je hodnotou mého náboženství", uvedl. Zároveň politoval, že v současné době by byla snaha zavést kamenování žen i ve Švýcarsku neprůchodná.

Skandální rozhovor způsobil poprask. K Blanchově touze po kamenování se hned na to vyjádřili i oba předsedové politických stran: Christophe Darbellay (předseda CVP) vyjádřil nutnost distancovat se od metod, které jsou v rozporu s ústavním pořádkem a Fulvio Pelli (předseda FDP) označil Blanche za náboženského fanatika.

Blancho se poté v televizním pořadu dušoval, že on i Islámská centrální rada Švýcarska švýcarské právo respektují, ale na otázku, zda je proti kamenování žen, odmítl odpovědět. Média poté vypátrala, že Blancho byl v minulosti v těsném kontaktu s firmou Tradex, která sloužila jako zástěrka pro převádění nelegálních muslimských imigrantů do Švýcarska a vystavování falešných dokladů. Jejímu jednateli pak soud prokázal kontakt se členy teroristické organizace al-Kájda. Sám Blancho v rozhovoru přiznal, že si je vědom, že jej sleduje švýcarská tajná policie, což vyvolalo histerii ve městě Biel, kde Blancho provozuje mešitu a plánuje stavbu islámské školy. Ta by prý měla být jako každá jiná škola, jen s výukou arabštiny navíc. Islámských škol je zřejmě ve Švýcarsku třeba, neboť podle statistického úřadu se tu počet muslimů zdvoj- až ztrojnásobí každých deset let. Populace muslimů ve Švýcarsku se tak vyšplhala ze 16 tisíc v roce 1970 na 311 tisíc muslimů v roce 2000.

Kamenování je jedním z trestů udělovaných v rámci islámského práva šaría, které muslimové považují za závazné. Probíhá tak, že odsouzená žena je v bílém oděvu zahrabána po hrudník do země a poté ji v kruhu obklopí dav, který ji bude kamenovat. Do popředí jsou přivedeny její děti, které jsou nuceny ji kamenovat jako první, nebo se musejí minimálně celou dobu na kamenování matky dívat. Šaría předepisuje i velikost kamenů - nesmějí být příliš malé, ale ani velké, aby kamenovanou ihned nezabily. Postup kamenování je sestaven tak, aby žena umírala co nejdéle. Islám ale zohledňuje některé faktory, jako je například těhotenství. V životopise Mohameda, zakladatele islámu, je uveden příběh dívky, kterou nechal ukamenovat až poté, co porodila. Protože je pro muslimy Mohamed morálním vzorem, odkládá se kamenování těhotných žen až na dobu po porodu. Ženy jsou kamenovány i pokud byly znásilněny, protože podle zákona šaría je potřeba potrestat znásilněnou ženu za to, že byla znásilněna.

Zatímco ve Švýcarsku se o zavedení kamenování pouze mluví, v Kanadě už s ním mají vlastní zkušenosti. Před čtyřmi roky bylo kanadské město Herouxville nuceno vydat vyhlášku, ve které kamenování a polévání žen kyselinou výslovně zakázalo. Radní vyhlášku odmítli komentovat, pouze se obhajují, že jejich pohnutky nejsou rasistické. Jak za radnici uvedl André Drouin, cílem vyhlášky je informovat imigranty, že město nestojí o způsob života, jakým si doposud žili doma.
 

***


Chcete vědět víc? Přečtěte si kapitoly z islámského práva šaría:

>>> Kapitoly z islámského práva šaría - kniha č. 017 "Kniha trestů předepsaných islámem"
Kniha 017, číslo 4205:
Ansari pak přišel k Alláhovu poslu (mír s ním) a řekl, že žena porodila. On (Svatý Prorok) řekl: Nebudeme ji kamenovat, dokud dítě nemá z koho sát. Jeden povstal a řekl: Posle Alláhův, nech kojení na mě. Pak byla ukamenována.

>>> Kapitoly z islámského práva šaría - kniha č. 82 "Tresty pro nevěřící ve válce s Alláhem a jeho apoštolem"
Svazek 8, kniha 82, číslo 805:
Přišel za poslem Alláhovým a pověděl mu, že se dopustil nezákonného pohlavního styku a čtyřikrát proti sobě svědčil. Alláhův Prorok nařídil, aby byl ukamenován, protože byl ženatý.

Svazek 8, kniha 82, číslo 806:
Pak Prorok řekl: Odveďte ho a ukamenujte ho k smrti. Jabir bin' Abdulláh řekl: byl jsem mezi těmi, kdo se na jeho kamenování podíleli. Když na něj kameny začaly dopadat, chtěl utéct, ale chytli jsme ho a ukamenovali k smrti.

Svazek 8, kniha 82, číslo 826:
Posel Alláhův řekl: Rozsoudím tě podle Alláhova práva. Ovci a otrokyni, kterou jsi dal jako odpustek, ti vrátíme. Pak Prorok jeho syna stokrát zbičoval a vyhnal jej na jeden rok. Unais Al-Aslamovi nařídil jít za manželkou toho druhého muže a pokud se k nevěře přizná, ukamenovat ji k smrti. Ona se přiznala, tak ji ukamenovali.

o kamenování pojednává celkem 38 kapitol....

***
odkazy:
idnes: Kanadské město ve vyhlášce zakázalo kamenování žen
http://zpravy.idnes.cz/kanadske-mesto-ve-vyhlasce-zakazalo-kamenovani-zen-fxd-/zahranicni.asp?c=A070202_074328_zahranicni_pei

BZ: Die Steinigung als Wert einer Religion
http://www.bernerzeitung.ch/region/seeland-jura/Die-Steinigung-als-Wert-einer-Religion/story/19904602

kapitoly z islámského právo šaría
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/muslim/017.smt.html#017.4205
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.805
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.806
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.826

http://novotnyjiri.blog.idnes.cz/

 

5724 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď