"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakousko: Referendum o zastavení imigrační politiky

Autor: -bj- | Publikováno: 19.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Masový příliv imigrantů v posledních letech do zemí západní Evropy má nezanedbatelné paralyzující důsledky: nárůst sociálního napětí mezi jinokulturními skupinami, zvýšení sociálních výdajů a zhoršení vnitřní bezpečnosti. Není divu, že řadoví občané všude v Evropě začínají se svými vládami ohledně imigrační politiky ztrácet trpělivost, bruselské vedení EU nevyjímaje.

Rakouská Strana svobodných (FPÖ), která již nesčetněkrát upozorňovala na patologičnost stávající nesystémové evropské imigrační politiky, hodlá dát nyní občanům možnost se k azylové a cizinecké politice vyslovit ve veřejném hlasování. Předseda strany Heinz Christian Strache návrh veřejné hlasovací iniciativy zdůvodnil zneužíváním azylové procedury v posledních letech a potřebě již konečně do cizinecké politiky převést zájem samotných rakouských občanů. Kritizoval zejména spolkovou zemi Vídeň, že překračuje imigrační kvóty, vyplácí azylantům sociální podporu i poté, co je jejich žádost zamítnuta a stala se tak azylantským rájem na zemi.

Všelidová hlasovací iniciativa má politikům připomenout, jaká je skutečná vůle obyčejných rakouských občanů, pokud jde o živelnou imigraci podporovanou Bruselem a de facto postavit val dosavadnímu imigračnímu trendu. Z hlediska zákonných lhůt by se měla uskutečnit až v roce 2011.

Nepochybně i čeští politici budou muset v nastávajícím období projevit tváří v tvář Bruselu větší asertivitu, nechtějí-li si z ČR nechat udělat dumpingovou zemi pro EU nepohodlné ilegály ze třetího světa.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3351 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď