"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Multikulturalizmus: V Británii zaváděny turecké záchody

Autor: -bj- | Publikováno: 18.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Budování rozvinuté multikulturní společnosti a její moderní obohacující výdobytky nezadržitelně prostupují i ty nejzazší sféry kulturního a veřejného života. Tento týden, aby ukázalo svou multikulturní vnímavost a vstřícnost, zavedlo nákupní středisko v britském Rochdale turecké záchody. Chceme, aby se u nás naši cizinečtí spoluobčané cítili jako doma, a tak pánské i dámské toalety byly vybaveny moderními tureckými záchody.

Tento počin nákupního střediska Greater Machester town´s Exchange nicméně vyvolal protichůdné reakce. Britští starousedlíci hrdí na to, že světu dali klasický splachovací záchod, nepojímají k modernímu výdobytku důvěru. Starší občané si nejsou jisti, zda zvládnou podřep a udrží při něm rovnováhu, panují i hygienické pochybnosti. Své pochybnosti vyjádřil i konzervativní poslanec Davis, a konstatoval, že se jedná o výstřední podlézání přistěhovalým menšinám.

Nicméně turecké záchody si již dávno našly cestu do evropských mešit, věznic a jiných zařízení těšících se silnému multikulturnímu zastoupení.

Entropa, kontroverzní dílo českého kumštýře Černého umístěné za českého předsednictví EU v Bruselu tak se svým Bulharskem v podobě tureckého záchodu již možná brzy nebude aktuální.

Euroasijský problém, zda turecké či evropské záchody, mají již dávno vyřešen v Rusku. Například v železničních vozech jsou již po léta záchodové mísy s postranními šlapkami, a tak uživatelé mohou dle libosti konat svou potřebu jak vsedě, tak v podřepu. Multikulturní západní Evropa se svým tureckým záchodům zkrátka teprve musí naučit přijít na chuť.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

4294 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď