"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Multikulturalizmus: V Británii zaváděny turecké záchody

Autor: -bj- | Publikováno: 18.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Budování rozvinuté multikulturní společnosti a její moderní obohacující výdobytky nezadržitelně prostupují i ty nejzazší sféry kulturního a veřejného života. Tento týden, aby ukázalo svou multikulturní vnímavost a vstřícnost, zavedlo nákupní středisko v britském Rochdale turecké záchody. Chceme, aby se u nás naši cizinečtí spoluobčané cítili jako doma, a tak pánské i dámské toalety byly vybaveny moderními tureckými záchody.

Tento počin nákupního střediska Greater Machester town´s Exchange nicméně vyvolal protichůdné reakce. Britští starousedlíci hrdí na to, že světu dali klasický splachovací záchod, nepojímají k modernímu výdobytku důvěru. Starší občané si nejsou jisti, zda zvládnou podřep a udrží při něm rovnováhu, panují i hygienické pochybnosti. Své pochybnosti vyjádřil i konzervativní poslanec Davis, a konstatoval, že se jedná o výstřední podlézání přistěhovalým menšinám.

Nicméně turecké záchody si již dávno našly cestu do evropských mešit, věznic a jiných zařízení těšících se silnému multikulturnímu zastoupení.

Entropa, kontroverzní dílo českého kumštýře Černého umístěné za českého předsednictví EU v Bruselu tak se svým Bulharskem v podobě tureckého záchodu již možná brzy nebude aktuální.

Euroasijský problém, zda turecké či evropské záchody, mají již dávno vyřešen v Rusku. Například v železničních vozech jsou již po léta záchodové mísy s postranními šlapkami, a tak uživatelé mohou dle libosti konat svou potřebu jak vsedě, tak v podřepu. Multikulturní západní Evropa se svým tureckým záchodům zkrátka teprve musí naučit přijít na chuť.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

4183 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď