"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Multikulturní Francie: vnitro stupňuje bezpečnostní opatření

Autor: -bj- | Publikováno: 14.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Antagonistický rozpor mezi imigrační politikou a vnitřní bezpečností se v zemích západní Evropy čím dál více hrozivě rozšklebuje. Je evidentní a prokazatelné, že s přibylými (často ilegálně) imigranty stoupá kriminalita a klesá veřejná bezpečnost. Je paradoxem dnešní doby, že právo na azyl a imigraci, které se stávají pro Evropu již sociálně a bezpečnostně neúnosnými, nedokáže striktně omezit. Přitom množstevní a důvodně-závažné omezení uživatelů práva je naprosto legitimní věc. Například všeobecné právo užívání veřejných komunikací je v centrech měst občanům zkráceno, neboť by hustota provozu a míra zplodin byla neúnosná. V otázce restrikce imigrační politiky je však Evropa daleko těžkopádnější...

V souvislosti se zhoršující se vnitřní bezpečnostní situací v zemi, francouzský ministr vnitra Hortefeux nyní opět stupňuje bezpečnostní opatření, a to především v cizineckých čtvrtích. Ve středu, ostentativně nad zabavenými kalašnikovy, drogami a jinou kořistí zločineckých band vyhlásil „důsledný, metodický a rozhodný boj“ proti delikvenci páchanou zejména cizineckými mladistvými. „Neustoupím už pokrytectví politické korektnosti!“ strhl Hortefeux masku politickým a mediálním chlácholitelům a žvanilům. Francouzští senioři, podnikatelé, učitelé či cestující veřejnou dopravou nesmí být více oběťmi mladých delikventů, konstatoval ministr vnitra dále.

Za tím účelem hodlá nasadit další monitorovací techniku veřejných prostranství, angažovat více policistů a četníků, aplikovat moderní kriminologické postupy k dopadení zločinců.

Největší míru zločinnosti mají na svém kontě cizinecké gangy na předměstích francouzských velkoměst, které bojují o svá teritoria, na kterých provozují svou vyděračskou činnost, překupnictví drog a porobování si okolního prostředí.

http://www.lefigaro.fr/actualite-france/2010/07/06/01016-20100706ARTFIG00671-les-sept-plans-d-hortefeux-pour-proteger-les-francais.php

http://www.lepoint.fr/societe/hortefeux-lance-le-plan-tranquillite-seniors-05-07-2010-1211033_23.php

http://www.interieur.gouv.fr/sections/a_la_une/toute_l_actualite/securite-interieure/reunion-prefets-08-07-2010

http://www.interieur.gouv.fr/sections/a_la_une/toute_l_actualite/securite-interieure/bilan-an-securite

2766 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď