"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Islám je mír, a jestli nevěříš, tak tě zabiju

Autor: Martin Kavka | Publikováno: 5.7.2010 | Rubrika: Islám
Ilustrace

Je to několik staletí, kdy jsme naposledy vedli dialog s islámem jako rovný s rovným. Naposledy to bylo u Vídně roku 1683, kdy naše argumenty byly přesvědčivější. Od té doby uplynulo několik staletí a Evropa se proměnila. Hodnocení zda k lepšímu, či horšímu nechám na každém z Vás.

Několik posledních let se z islámu stal fenomén. Evropské západní země v honbě za levnou pracovní silou a s pocitem „historické“ viny za kolonizaci afrických zemí, dotáhly do Evropy milióny afrických a asijských přistěhovalců, převážně z islámských zemí. Logika, která by velela říci stop při prvních problémech, byla potlačena ničím nepodloženou představou možnosti soužití kultur.

Od té doby je naše západní kultura a potažmo civilizace na pomalém ústupu, připomínající nacistické vojsko po porážce u Stalingradu, kdy každý ústup byl nazván strategickým vítězstvím. Debata o zákazu nošení burky na veřejnosti tak spíše připomíná rezignaci na skutečné problémy a stává se zástupným problémem, aby politici nemuseli říci, že zahalování žen je tím nejmenším problémem, který nám islám přináší.

Evropská společnost si zvykla, a ne jen v moderní době, ale již ve středověku, na karikatury, sarkastické a ironizující spisy a obrazy. Dnes je však postavena před problém, kdy karikatura islámu, Mohameda, muslimů vede k násilí ze strany fanoušku Mohameda. Mnoho karikaturistů žije pod ochranou policie, mnozí kritici byli příznivci islámského míru zavražděni. Mnoho historiků a arabistů vydává své kritické a jazykové rozbory Koránu pod cizím jménem, jen aby nebyla zjištěna jejich totožnost.

Poslední událostí jsou nepřímé výhružky tvůrcům pořadu South Park za ztvárnění Mohameda v medvědím kostýmu. Zase začnou pracovat centra pro korektnost, kdy nám bude připomínáno, že se máme k islámu chovat slušně a hlavně nedávat muslimům žádnou záminku, která by mohla urazit jejich náboženské cítění.

Jestliže někdo ztvární Krista jako homosexuála a křesťané se ozvou, také odpovědí je jím smích a urážky, že jsou tmáři, nemoderní, nemají smysl pro humor. Stejným lidem, kteří vidí za karikaturami Krista jen sebevyjádření umělce, pak ztuhne úsměv na tváři, když se někde objeví karikatura Mohameda.

Jaký pán, takový kmán. V případě islámu to platí dvojnásob. Zakomplexovaný Mohamed vytvořil náboženství, a kdo nesouhlasil s Mohamedem, toho tento prorok nechal zavraždit. Ať už se jednalo o arabské básníky a básnířky Mohamedovy doby anebo židovský kmen, který se odmítl podřídit něčemu tak úžasnému co Mohameda napadlo jedné noci, kdy nebyl doma a pak to musel své ženě nějak vysvětlit. Přeci jen byla to ona, kdo seděl na truhle s penězi.

„Musíme je chápat, musíme je chápat“. Omílaná věta multikulturalistů a sociálních inženýrů naší progresivní doby. Z historie je známo, že kdykoliv a kdekoliv na světě, jakákoliv civilizace polevila v hájení svých hodnot, oslabila svůj pud sebezáchovy, tak skončila na smetišti dějin a byla nahrazena civilizací méně vyspělou, ale o to vitálnější.

Přesně to se dnes děje v Evropě. Muslimy za chvíli začne urážet už jen naše pouhá existence, která se jim nehodí do jejich věčných snů o nikdy zlatém období islámu z doby čtyř chalífů, nástupců Mohamedových. Od té doby, pro tento sen muslimové zničili mnoho kulturních památek, z nich nejznámější byla likvidace sochy Budhy v Afganistanu Talibánem.

S muslimy nejde vést dialog. Každý dialog končí blekotáním o krásách Koránu, islámu jako míru a jak ctnostný byl Mohamed. Korán však není krásný, islám není mír a Mohamed byl ctnostný maximálně v zrcadle starých arabských kmenových zvyků. Islám vyšel z pouště a poušť přináší všude, kam přijde.

Evropa je zatím oázou, která se však stává pro mnoho Evropanů místem, kde voda začíná být kalná a jedovatá. A je třeba naplno říci. Voda se nevyčistí, když se do ní naleje ještě více špíny a jedu. Jedinou možností je filtr. A zákaz burek není filtrem, ale pouze mechanickým odstraněním těch nejviditelnějších nečistot. Budou však politici mít stejnou odvahu směrem k islámu, jakou projevují ve své kritice například ke katolické církvi?

www.christianitas.cz

 

3881 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď