"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rasismus: Je to tu jak v Africe! Samej černej!

Autor: -bj- | Publikováno: 1.7.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Vloni v létě to při odbavování na pařížském letišti Orly poněkud vázlo. „Je to tu jak v Africe! Samej černej!“, utrousil v hektické nervozitě bývalý prefekt Girot de Langlade. A – netrvalo dlouho, a tři nebílí členové přítomného personálu na něj podali žalobu.

„Státní zaměstnanec (což je ve Francii ještě větší ryto než v ČR) - a tak nedůstojné jednání! To nehodlám tolerovat!“ vzkázal tehdejší ministr vnitra Hortefaux na adresu prefekta.

Nic nepomohlo, že se prefekt hájil, že jeho výrok nebyl deshonestující vůči jakékoli rasové skupině, ale vůči „totálnímu bordelu“, který na letišti panoval. Byl odstoupen. (A neméně pohodově zas´ upíchnut jinde).

A protože kdo jinému jámu kopá, dostal letos flastr za rasismus i sám Hortefeux. „Když je imigrant jeden, to ještě jde, ale když je jich víc, pak nastávají problémy,“ uteklo mu v logickém sledu příliš rychle vyslovených myšlenek. A už ho měl. 750 euro pokuty (tj. cca 5 % jeho měsíčního platu), vosolil ho soudce.

Multikulturalismu zdar! A francouzským švejkům zvlášť!

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

3503 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď