"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Deníček Zubejdy Podlešákové (té, která našla cestu ke světlu a pravé víře)

Autor: -bik- | Publikováno: 27.6.2010 | Rubrika: Humor
Ilustrace

14. únor 2022

Dnes sedím již 9 hodin v rohu své komůrky a třídím zrnka kus-kusu (arabské proso, pozn. red.) od popela. Práce mne baví, prstíky, ba i celé ručenky sice trochu brní, ale můžu si přemýšlet o běhu světa a o tom, že večer maminka uvaří mnou přebraný kus-kus a upeče k tomu na otevřeném ohništi v obýváku kus prorostlého beraního masa. Už se těším na jeho charakteristickou vůni i chuť, připomínající vůni neratovické Spolany. Konečně trochu změny po tom denním kozím mléku chutnajícím po Chemických závodech Jiřího Dimitrova. Dnes se všichni napucnem!

17. únor 2022

Světlo sluníčka osvětluje škvírou v zamřižovaném okénku mého pokojíčku stránku mého deníčku a tak si mohu opět vylít srdéčko. Ach, jak jsem šťastna, že nemusím do školy. Vlastně nechci. Vlastně nesmím. Oni ti kluci, kteří tam musí stejně celý den nic nedělají, než se kývají ze strany na stranu a mumlají něco ze svaté knihy, aby se to naučili nazpaměť. Někteří i podvádějí a aby se to naučili rychleji a snaději, smývají z tabulek inkoustem napsané texty a tu vodu potom za zády pana učitele pijí. Prý to pomáhá. V té chytré, svaté knížce také stojí, že kluci jsou pány nad vším tvorstvem. My holky jsme zato pány nad vším kus-kusem. Tak to stojí i v té svaté knize!
Ale já, i když ve své komůrce sedím a přebírám kus-kus, nelenoším! Učím se svépomocí cizí řeči.Už umím říci po arabsky některá slova vynálezů, které Arabové dali světu a k nám přivezli. Tak už vím, jak se řekne arabsky koště, valcha a vařečka. Maminka mne za to pochválila, že prý to budu v životě potřebovat. Kopie těchto převratných vynálezů předali nejvyšší arabští představitelé naší vládě při zakládání ČČIR. Totiž České Čistě Islámské Republiky, ve zkratce ČČIR. Vzácné exponáty jsou uloženy v trezoru korunovační komnaty na Karlštejně. Od té doby slavíme 28. říjen 2020 jako den založení ČČIR. V čele máme prezidenta dr.Gustáva-el-Jussuffa. Studoval na káhirské univerzitě a doktorát dostal za diplomovou práci "Pletení košíků z palmových ratolestí, určených k inseminaci velbloudích samic".

20. únor 2022

Svého dvouletého bratříčka Aliho mám k zbláznění ráda. Rodiče mu sice dali jméno Alena, ale ne, potom přišli na to, že do dnešní doby se spíše Ali hodí. Naše babička se proto jmenuje Ali baba. Jsou mu sice jenom dva roky, ale už má zuby moudrosti a rozhoduje proto, co se bude v rodině dít. Teď nařídil, aby se pro rodinu zakoupila již pátá ovce, protože s nimi žije v jednom pokoji a ony ho v chladných nocích zahřívají. Když vychladnou, dají se vždy lacině zkonzumovat.
Tatínek je na něho patřičně hrdý, poplácává ho po ramínkách a raduje se, jakéhože statného a chytrého kluka to porodil. Když jsem se ho zeptala, jaké to bylo a co udělal s placentou, škaredě se na mne podíval a řekl, že jsem blbá, dyk jsem jenom holka. Můj tatínek mne nebije. Alespoň ne vždycky. Tak to má být. I svatá kniha o tom píše.

21. únor 2022

Jsme chudá rodina. Maminka je dojička velbloudic v JZD, tatínek pomáhá při stavbě mešity na náměstí u nás - v Českých Budějovicích. Je to prý největší náměstí v Evropě. Však už dostalo jmen! Nejdřív se jmenovalo náměstí Rudolfa II, potom ho přejmenovali na náměstí Františka Josefa II., potom na Masarykovo, Hitlerovo, Stalinovo, Klausovo a teď se jmenuje náměstí Revolučního vůdce Muammara al Gaddáfiho. Ještě, že je tak veliké. Vejde se na něj 84 519 věřících budějovičáků a mají dost místa i pro vyšpulené zadky při modlení a klanění se směrem k Mekce. Návod stojí v svaté knize.

21. únor 2022 odpoledne

Jsme chudá rodina. Máme sice už těch pět ovcí, jak Alíček poručil (on je na svůj věk hrozně chytrý, ví, co je pro rodinu nejlepší. Až vyroste chtěl by radit celému světu a dokonce i Spojeným arabským emirátům!), ale nejsme tak bohatí jako Čermákovi ze sousedství. Čermák se zapletl do podivných kšeftů s nerostným bohatstvím Alžírska a dovážel písek ze Sahary do přesýpacích hodinek, vyráběných ve Švýcarsku a vyvážených po té do Burkina Faso, kde ho vysypávali z hodinek a měli údajně používat na posyp namrznutých chodníků, což se neosvěčilo a tak ho používali na drhnutí kotlů po uvařených misionářích.
Čermákovi mají doma v jejich pokoji pro hosty velblouda! A ne ledajakého! Závodního! A ještě na něm ušetří, protože Čermákovi topí jeho bobky!
Pan Čermák si při jeho bohatství může dokonce dovolit nechat ho stříhat podle desajnu z dílny Lamborghini, takže je aerodynamickej a když mu pan Čermák namaže pálivou pastu Harissa pod ocásek, akceleruje velbloud Kamelosan (tak se jmenuje),100 km v 7 vteřinách! Ovšem jde to na úkor spotřeby, kterou bychom si při naší chudobě také nemohli dovolit. Ten Kamelosan chlastá 130 l vody na 100 km! Pan Čermák ho teď trénuje na velbloudí závody v Chuchli. Minule je nevyhrál, protože jockey pan Váňa se zesmeknul z jeho příkrého aerodynamického hrbu. V příštích závodech ho proto chtějí přilepit na hrb isolepou.

23. únor 2022

Dnes nemusím přebírat kus-kus! Zato budu zadělávat těsto na chlebové placky. Musím potom rozdělat oheň v pětilitrové pixle od znojemských okurek, na které je následovně peču. Jsou svým způsobem originální, protože jsou od té konzervy vroubkované.
Já se občas dostanu ven z bytu, třeba, když musím s dvacetilitrovým kýblem k městské kašně pro vodu. S ostatníma holkama si tam i pěkně pokecáme.Třeba o tom, co mi řekla Šeherezáda Nováková, jak v minulých dobách byly k dostání v Tuzexu za valuty i Hot Dogy z daleké tehdy Ameriky, dnes Obamariky. Protože každý pravověrný ví , že psi jsou nečistá zvířata, chodili si ty Hot Dogy ti šťastlivci, kteří valuty vlastnili a mohli si je koupit, omývat mýdlem a rejžákem k pumpě, než je snědli. Ale Šeherezáda ráda kecá pohádky z 1000 a jedné noci.
Horší to má paní Bartošová, která bydlí naproti. Ta už je 17 let zavřená v bytě, protože ji manžel nepustí ven. Paní Bartošová váží 165 kg a to se našim i arabským chlapům líbí. Aby mu po ní chlapi nepokukovali, nepouští ji pan Bartoš ven. Když si paní Bartošová sedne na židli, dosáhne oběma půlkama bočně až na zem. A tak si paní Bartošová jen tak pro sebe 17 let doma sedí a vesele si kyne.To bych fakt nemohla.

25. únor 2022

Hola, hola, dnes máme sváteční den! Ramada Inn! Pojmenovaný po nějakém americkém hotelu. Znamená to, že nebudeme 30 dní jíst. Jak to může paní Bartošová vydržet, nevím. My se budeme živit jenom datlemi. Tatínek říkal, abychom je jedli i s peckami, že je to výživné a pomůže to zahnat pocit hladu. Už se těším jak se zase napucnu.
S těmi datlemi to je tak. Jsou k nám dováženy z Islandské Čistě Islámské Republiky - ve zkratce IČIR - a k dostání je mají v Tescu. Tamní věřící přišli na to, že ve sklenících je možno kromě banánů pěstovat i datle.Teď je vyvážejí do celého islámského světa. Nejvíc však vydělávají na gastronomickém řetězci Mc Datle, rozšířeném po celém islámském světě. U Mc Datle dostanete Bejrutburger – datle se špenátovou náplní, nebo Alžírburger - datle s jetelovým sýrem, Abu-Dabiburger - datle grilované se saharským pískem. U Mc Datle se sedí na zemi se zkříženýma nohama. Tuhle se povedl panu Dvořákovi dobrý vtip. Povídal: "Já jsem ty svoje nohy pořád tak křížil a křížil, až mi ze samého křížení těch nohou mezi sebou narostlo noh 100, takže vypadám jako stonožka!" Ha, ha, ha, to se všichni nasmáli, i když věděli, že to je jen vtip. Tohle nestojí v knize knih!

28. únor 2022

Dnes hlásil bubeník na náměstí hroznou zprávu. Někde v Českoislámském ráji se v Prachovských skalách ukrývá hrstka křesťanských mudžahedinů vyzbrojených cepy a sudlicemi a pokoušejících se zvrátit pokojný stav naší republiky a vůli pracujícho lidu! Však s nimi zatočíme! Psům psí smrt!
Živíme se i nadále datlemi s peckami, chutná to krmě, až na to, že díky odolností jejich pecek praskla záchodová mísa.
Dnes dostal bratříček Ali nový cintáček, který mu maminka sama ušila. Jsou na něm malé kapsičky do kterých je možno uložit bouchací kuličky. Maminka ho od mala trénuje, že až bude dospělý, ušije mu pořádnou vestu, do které bude možno vložit až 35 kg semtexu. Joj, to bude ohňostroj!
Tatínka vybrali při stavbě mešity na náměstí Revolučního Vůdce Muhammara Gaddáfiho, jako nejlepšího pracovníka ze všech přidavačů na stavbě. Až ho to skoro porazilo, když mu oznámili, že pojede za odměnu na rekreaci ROH do Mekky! Už má kufr zabalený a v koutku si trénuje mečení. Ale bude muset jít asi do kurzu, moc mu to nejde....

2. březen 2022

Hlavu si jako pevně věřící pevně obaluji šátkem. Za prvé mne to ochraňuje před některými falešnými tóny muezzina, lákajícího 5x denně věřící k modlitbám z budějovické Černé věže, za druhé mi není v zimě zima na uši. Avšak i přes tuhle ochranu jsem slyšela přes dveře, jak povídal tatínek mamince něco, co prý není pro dětské uši.
Povídal jí: "Představ si, Sulajko (tak se jmenuje moje maminka), že na Hojerovi z ulice Hrdinů Al Kajdy, přišlo jaro. Když už byli skoro na prahu vstupu do ráje blaženosti, zaslechli pění muezzina z Černé věže. Pan Hojer seskočil z paní Hojerové a z postele, rozprostřel modlitební kobereček a jak byl tak v ráži, třísknul čelem o zem tak silně, že omdlel. Paní Hojerová ho čtvrt hodiny křísila studenou vodou a až přišel zase k sobě, řekla mu, ať si z toho nic nedělá, že to nic, ale že až přijde do Ráje věčné blaženosti, tak tam mu 72 čistých panen teprve nadělají z ráje peklo! Tak tomu už vůbec nerozumím! Budu si to muset přečíst ve velké knize.

8. březen 2022

Dnes je Mezinárodní den islámských feministek. Bojují za naše ženská práva být svobodně bit. Je to přece zakotveno v Chartě lidských práv svobodně se rozhodnout a mít zaručeno právo na svobodné a dobrovolné seřezání manželem. Tak to stojí také v té chytré, svaté knížce – vers 34, sůra 4.
Tatínek sbírá na zahrádce kamínky. V neděli bude na náměstí Mírová slavnost. Bude se jimi strefovat, tak jako ostatní obyvatelé města, do paní Mlčochové. Příčinu k tomu zavdal instalatér Jakoubek, který přišel k Mlčochovým utěsnit odpad v kuchyni. Jak se paní Mlčochová sehnula,aby mu ukázala, kde roura netěsní, luplo jí v zádech a nemohla se narovnat. Pan instalatér Jakoubek umí nejenom utěsňovat roury, nýbrž i napravovat housery. Takže neutěsnil rouru paní Mlčochové, nýbrž se snažil zezadu její hexenšůs narovnat a v tom vešel manžel paní Mlčochové do dveří. Špatně si to vysvětlil a oheň byl na střeše a paní Mlčochová se stala terčem pro vrhače kamínků! Přesně podle pravidel svaté knihy.

12. březen 2022

Už za dva měsíce budu plnoletá. Bude mi 9 roků a budu se moci konečně vdávat! Jak já se už na to těším! Semra, ta se vdávala už v 8 letech, ale ta musela mít povolení od imáma. Rodiče mi už vybrali mého nastávajícího. Ženichem bude pan Kudrna. Já jsem ho ještě nikdy neviděla, ale rodiče mi o něm již vyprávěli. Oh, jak já se už těším! Konečně se mi vyplní sen každé ženy!
Pan Kudrna je prý urostlý švarný jinoch, 82 let starý, ale čilý, má arthrózu ve všech kloubech, navíc podágru v levém koleni a nevidí na pravé oko. Nevadí, alespoň mi nebude lítat za cizíma ženskejma a pokukovat, když tak jenom jedním okem. Navíc je prý už jen jak urostlý věchýtek, vážící 34 kg, takže to bude hračka nosit ho, jako správná manželka, na rukou. Tak jak to svatá kniha a její spisovatel vyžadují.

13. březen 2022

13 nešťastné číslo. Přebírala celý den kus-kus.

14. březen 2022

Šťastný den. Celý den myslela na vdavky.

17. březen 2022

Dnes bude na náměstí zas rušno! Budou od sebe oddělovat pana Gruntoráda. Pan Gruntorád si už dlouho před tím stěžoval, že mu zažívání nefunguje jak by mělo, trpí větry a říháním a celé tělo ho bolí. O své hlavě se vyjádřil, že už dneska neví, kde mu stojí, takže to oddělení mu přijde jenom k duhu.
Pravý důvod však byl tento. Pan Gruntorád přepřahal velbloudy na karavaní stezce Praha-České Budějovice. Do práce chodil přesně a spolehlivě. Ráno mu manželka nachystala bandasku s čistou pramenitou vodou a zabalila halal svačinu do tašky. Pan Gruntorád chodil se džbánem a taškou tak dlouho pro vodu, až se obě ucha utrhla a zjistilo se, že ta taška byla z pravé vepřovice. Kámen úrazu! Každý pravověrný dobře ví, že nejenom pes, křesťan, žid, ale i vepř jsou nečistí! Však mu to sudí také otevřeně řekl: "Taška z vepřovice je největší prasárna!".
A tak budou pana Gruntoráda od sebe oddělovat. Hlavu na jednu, tělo na druhou stranu.
Smutné je, že si ze spravedlnosti udělali někteří bývalí vexláci kšeft. Prodávají pod rukou za přemrštěné ceny vstupenky na tento spektákl. Zajímavé je, že nejdražší vstupenky (až 2000,- Rč – Riádů českých) jsou ty nejvíce vzadu. Ti hlupáci, kteří si koupí ty levné, co nejvíce vepředu (12,- Rč), chodili domů celí umatlaní a potřísnění. Také nechápu ty, kteří si koupí drahý lístek na tribunu a při konečné katarzi divadelního představení zavírají oči. Vyhozené peníze.
Blbé to má také pan Jedlička. Tomu zjistili, že má u domu vejměnek postavený z vepřovic - nepálených cihel. Vyšel z toho poměrně hladce, vejměnek mu zbourali a oddělili mu za to jenom pravou ruku od těla, ale problém nastává při hygienické očistě na toaletě, protože pan Jedlička je na levou ruku motoricky neobratný a má potíže s trefením se a orientací.
Bude se muset informovat na správnou cestu ve svaté knize.

22. březen 2022

Přebírala kus-kus (celý den)

23. březen 2022

Zadělávala těsto na chleba (celý den)

24. březen 2022

Přebírala kus-kus (celý den)

25. březen 2022

Přebírala těsto na kus-kus (celý den)

26. březen 2022

Přebírala kus těsta na kus-kus (celý den)

27. březen 2022

Pekla kus kus-kusu na kus chleba (celý den)

28. březen 2022

U fousu prorokova, už se mi to všecko plete!!
Už se nemůžu dočkat podzimu. To bude vyhlášen Měsíc česko- afgánského přátelství. Všichni se na to těší! To zas bude slávy a rozruchu! Celý měsíc se budou vyhazovat auta a spoluobčané do vzduchu! A ty rány u toho, ještě, že mám ten pevně uvázaný šátek kolem uší... Hlavně ti naši chlapci-mudžahedinové, jsou to mladí kohoutci a chtějí se před mladými zakuklenkami předvést a tak soutěží, který z nich vyletí nejvýš a sebere sebou co nejvíc čumilů. Zvítězí ten, který se vznese až k 72 pannám do ráje. Co si však s nimi počne, když je celej rozcupovanej? Minulý rok jsme vyhodili do vzduchu 27 Škodovek a 14 Velorexů. Získala se nová místa na parkování. Také vyhodili asi 325 zbytečných spoluobčanů, ale přesný počet nelze určit, neboť někteří se nacházejí ještě ve vzduchu. To se musí letos zlepšit! To vyžaduje i svatá kniha!

11. květen 2022

Dnes jsem se konečně dočkala......................


Zde končí Deníček Zubejdy Podlešákové, neboť zbytek a pokračování deníčku sežrala některá z ovcí, bydlících ve společné domácnosti. Však jim Ali za to pořádně vyprášil kožichy.....!
Na zbylých si rodina Podlešákových pochutnala... (stránkách?, ovcích?)

bik, červenec 2010

3905 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Po vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?Rozdíl mezi desinformací a realitou je pár měsíců, aneb jak nám tvrdili, že vakcinace nebude povinná

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď