"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francie: imigranti se začínají ozbrojovat a organizovat

Autor: -bj- | Publikováno: 25.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Podle posledních zjištění francouzských bezpečnostních služeb se přistěhovalci žijící v tzv. „senzitivních“ příměstských čtvrtích začínají čím dál více ozbrojovat. A nejen to. Úměrně vzrůstajícímu počtu střelných zbraní mezi nimi stoupá i bojová organizovanost, „dělba práce“ a tudíž i efektivita. Mezi palnými zbraněmi nechybí vedle pistolí i automatické zbraně, zejména typu Kalašnikov.

Různonárodnostní gangy zbraně dokonce vystavují na svých webech, aby svým jinonárodnostním sokům ukázali svoji technickou sílu a převahu. Rafinonované je i přechovávání zbraní. Jedná se o jakési skrýše - zbrojní minisklady. Zbraně jsou uskladněny na tajných místech a teoreticky není nikdo majitelem, avšak jsou dostupné všem spřísežencům gangu. Národnostní gangy proti sobě bojují především kvůli území, na kterém kontrolují černý byznys, včetně prodeje drog.

V minulosti již byly střelné zbraně vzbouřenými imigranty použity i proti policistům. Nicméně, ani francouzské bezpečnostní složky nedokážou přesněji odhadnout, jaké kvantum zbraní v cizineckých ghetech koluje.

zdroj, zdroj, zdroj

4020 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď