"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německá kontrarozvědka: nebezpečí islamismu stoupá

Autor: -bj- | Publikováno: 22.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Toto pondělí představil v Berlíně německý ministr vnitra Thomas de Maziére spolu se šéfem německé kontrarozvědky Verfassungsschutz Henzem Frommem její výroční zprávu za období roku 2009. Pokračujícím kardinálním nebezpečím pro Německo je podle zprávy sílící islamismus, jehož nositeli jsou především potomci imigrantů z islámských zemí, ale poznenáhlu i konvertovaní Němci.

Islámští radikálové zintenzívnili propagandistickou činnost především prostřednictvím internetu, a to i v německém jazyce. Kontrarozvědka uvádí, že v Německu je nyní aktivních více než 35 tisíc islámistů, operujících v zákulisí německých mešit. Islámismus plodící terorismus tak zůstává pro vnitřní bezpečnost Německa hrozbou číslo jedna. Vnitřní německá zpravodajská služba považuje rovněž za důležité vytvořit útočiště pro lidi, kteří sedli na islámistickou vějičku, a nyní seznali, že nebude tak lehké se vymanit.

Jako další rizikovou rizikovou tendenci identifikuje vnitřní tajná služba levicový extrémismus, který si neváhá rozdávat s policejními složkami, a má lví podíl na napadeních a zraněních policistů. Na třetím místě bezpečnostních rizik je pak průmyslová špionáž.

Paradoxně, oba zdroje největšího současného nebezpečí pro vnitřní bezpečnost země doposud nacházely nemálo mediálních a politických tlachalů, kteří je začasté i v nejvyšších kruzích bagatelizovali. Naštěstí se v drtivé většině případů nejednalo o konspiraci, ale pouze ideologický romantický naivismus.

zdroj, zdroj, zdroj

2418 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Záleží Bruselu na životech Východoevropanů? EU mentoruje východní země zatímco k západním je benevolentnější. Záleží podle Vás Bruselu na životech Východoevropanů?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď