"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německá kontrarozvědka: nebezpečí islamismu stoupá

Autor: -bj- | Publikováno: 22.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Toto pondělí představil v Berlíně německý ministr vnitra Thomas de Maziére spolu se šéfem německé kontrarozvědky Verfassungsschutz Henzem Frommem její výroční zprávu za období roku 2009. Pokračujícím kardinálním nebezpečím pro Německo je podle zprávy sílící islamismus, jehož nositeli jsou především potomci imigrantů z islámských zemí, ale poznenáhlu i konvertovaní Němci.

Islámští radikálové zintenzívnili propagandistickou činnost především prostřednictvím internetu, a to i v německém jazyce. Kontrarozvědka uvádí, že v Německu je nyní aktivních více než 35 tisíc islámistů, operujících v zákulisí německých mešit. Islámismus plodící terorismus tak zůstává pro vnitřní bezpečnost Německa hrozbou číslo jedna. Vnitřní německá zpravodajská služba považuje rovněž za důležité vytvořit útočiště pro lidi, kteří sedli na islámistickou vějičku, a nyní seznali, že nebude tak lehké se vymanit.

Jako další rizikovou rizikovou tendenci identifikuje vnitřní tajná služba levicový extrémismus, který si neváhá rozdávat s policejními složkami, a má lví podíl na napadeních a zraněních policistů. Na třetím místě bezpečnostních rizik je pak průmyslová špionáž.

Paradoxně, oba zdroje největšího současného nebezpečí pro vnitřní bezpečnost země doposud nacházely nemálo mediálních a politických tlachalů, kteří je začasté i v nejvyšších kruzích bagatelizovali. Naštěstí se v drtivé většině případů nejednalo o konspiraci, ale pouze ideologický romantický naivismus.

zdroj, zdroj, zdroj

2527 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le PenováVyužíváte Spotify? Posíláte jim peníze? A víte, že tím podporujete války, diktatury a násilí?Česka vláda se potichu připravuje na cenzuru ve jménu boje proti desinformacímProč Západ tak touží po vyvolání dojmu o ruském útoku? Aby ospravedlnil vlastní útok na Rusko?

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Průzkum
Ve Francii vyhlášena rekonkvista. Co vy na to? Pravicový prezidentský kandidát Zemmour vyhlásil ve Francii protiimigrantskou rekonkvistu. Co vy na to?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď