"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Evropa má tendenci klonit se k extrémům

Autor: Michal Silný | Publikováno: 1.12.2010 | Rubrika: Z redakce
Ilustrace

Proč podporuji Eurabia.cz? V roce 1939 začala v Evropě strašlivá válka, jejímž cílem bylo nastolit vládu čisté rasy. Systematické vyvražďování příslušníků některých společenských, etnických a náboženských skupin bylo na denním pořádku.

Dodnes se díváme na televizní dokumenty o této stinné části lidské historie a doufáme, že se již nikdy nic podobného nebude opakovat. Myslím si, že hrůzy druhé světové války byly dobře zdokumentovány a že jsme o jejím průběhu a příčinnách dobře informováni. Proto jsme dnes velmi citliví vůči projevům jakékoli rasové, náboženské nebo jakékoli jiné netolerance.

Každý člověk má nějakou představu o tom, co je správné a co je špatné a o tom, jak bychom měli žít. Chtít zlikvidovat nějakou společenskou skupinu pouze na základě toho, že se řídí jinými představami o životě, ať už jsou založené na nějaké filosofii či náboženství, je šílenství.

Druhým extrémem je nic nekritizovat a tvrdit, že všechna světová náboženství jsou skvělá už jen proto, že tu jsou tak dlouho a mají tolik následovníků. Poté, co si Evropa prošla prvním extrémem, má tendenci k druhému. Je velmi populární propagovat harmonii a spolupráci mezi světovými náboženstvími a tvrdit, že všechna jsou stejná a jen vyjadřují stejné pravdy jinými slovy.

Eurabia.cz se snaží při informování české veřejnost o některých aspektech Islámu tomuto druhému extrému vyhnout, a proto jsem se rozhodl server Eurabia.cz finančně podpořit. Jeho zakladatelům a spolupracovníkům patří můj obdiv.

Michal Silný
autor se rozhodl nezveřejnit své skutečné jménokladatelům

 

 

Pro čtenáře, kteří nechtějí jen zdarma číst, ale cítí zodpovědnost za svobodu slova  a chtějí také přispět na provoz a rozvoj euRABIE, existují čtyři možnosti

1) pošlete částku dle Vašeho uvážení na  konto 670 100 - 220 122 2071 / 6210, mBank, Jugoslávská 1, 120 00 Praha 2 (konto s nulovými poplatky), můžete použít také webový formulář http://www.eurabia.cz/contribute.aspx

2) pošlete jednou měsíčně sms ve tvaru EURABIA na telefonní číslo 900 11 30. Cena sms je 30 korun. Službu technicky zajišťuje ATS www.premiumservices.cz

3) používáte-li Paypal nebo jste ze zahraničí a bankovní poplatky by byly moc vysoké, máte možnost poslat dar přes Paypal nebo kartou. Klikněte sem nebo do levého horního rohu na tlačítko Donate.
 
4) přispěte svojí aktivitou, ať už jde o redakční práci až po pomoc při technickém zdokonalování portálu. Kontaktovat můžete přímo šéfredaktora na edvard.steinsky@eurabia.cz

 

Současně bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás v minulosti podpořili, nebo nás nyní plánují podpořit. Váš příspěvek nám pomáhá k tomu, abychom i nadále pokračovali.

Při jakémkoliv dotazu kontaktujte prosím Daniela Kotulu na daniel.kotula@cesky-portal.cz, +420 602 128 587. 

Děkujeme!

Redakce euRABIA.cz

Motivace některých přispěvatelů:

Hlavní sdělovací prostředky již dávno přestaly plnit svoji roli

Proč jsem podpořil euRABII?

Proč jsem se rozhodl podporovat stránky Eurabie.cz částkou 500 Kč měsíčně?

Evropa má tendenci klonit se k extrémům

Islám je zvrácená ideologie, využívá nejnižší lidské pudy

Islám je opravdovou hrozbou evropské civilizace, proto podporuji euRABII.cz

Svoboda (slova) má větší cenu než průměrný měsíční plat!

Starší generace sdílí obavy ze stávajícího vývoje

Potírání západní civilizace islámem je největší hrozbou

Stěhují se k nám cizí lidé, chtějí naše výhody a svůj civilizační systém

Proč se nemáme jenom dívat: Reflexe pravidelného čtenáře

Mám rád svůj domov, proto podporuji server euRABIA

Proč chci podporovat portál euRABIA?

Podporovat euRABII.cz? Jak jinak!

Je dobově „in“

Je třeba zastavit krasoduchy!

4196 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Byly transparentnější volby v USA nebo v Bělorusku? Kde podle Vás byly volby transparentnější - v USA nebo Bělorusku?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď