reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Polexit: Polsko dá EU ještě šanci

Autor: -bj- | Publikováno: 17.9.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Jakkoli destruktivní chování Bruselu dovedlo EU na hranu Polexitu, Polsko hodlá dát pošramocené EU ještě šanci. Ačkoli Polexit se v poslední době rýsoval v konturách daleko konkrétnějších, než se bruselští potentáti nadáli, Polsko chce kopat za Evropu, a to možná více než Brusel. Nicméně vyprošuje si, že Brusel musí okamžitě přestat se svými neoprávněnými ingerencemi do vnitřních věcí Polska. Jedině tak je možné krizi Polexitu zažehnat.

"Chceme do EU nejen přináležet, ale chceme ji i spoluutvářet - Unii mající úzké vztahy s USA, Uni otevřenou novým zemí, a (zejména) Unii, která ctí svrchovanost svých zemí", znovuotevřel Evropské unii dveře Polska prezident Andrzej Duda. 

"Krize EU ovšem, o kterou se postarali rovnež někteří komisaři (komisařky) je více než viditelný. Komise porušuje smlouvy, osobuje si mimosmluvní pravidla a  někdy i otevřeně říká, že koná na principech politiky a nikoli práva", vylíčil EU ve vší nahotě polský prezident.

"Polexit nebude; jednoznačně spatřujeme budoucnost Polska uvnitř EU. Otázky justice však musí zůstat výlučnou pravomocí členských zemí, nesmí být předmětem vměšování, jako se to stalo nyní!", vybojoval členským zemím zpět svobodu svrchovanosti  předseda polské strany Právo a spravedlnost, Jaroslaw Kaczynski.

"Princip rovnosti členských zemí je v EU robustně pošlapáván a silnějsí země si instrumentalizují EU", poukázal Kaczynki na nepřijatelně příkrý deficit dodržování řádu práva v EU.

zdroj:

https://www.lalibre.be/international/europe/2021/09/15/etat-de-droit-malgre-lingerence-de-lue-la-pologne-ne-quittera-pas-lunion-OQSIKPBGQVFCXG2SQP7RTBIH2A/

https://wpolityce.pl/polityka/566631-prezydent-duda-kryzys-ue-jest-wiecej-niz-widzialny

https://www.eurabia.cz/admin/Articles.aspx?action=edit&id=45627

https://polskatimes.pl/prezydent-andrzej-duda-dla-polskitimespl-jestem-zdumiony-jak-zalatwila-to-administracja-angeli-merkel/ar/c15-15807184

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 reklama
699 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď