"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Die Welt: Západ jedná s Polskem a Maďarskem jak misionářský fanatik

Autor: -bj- | Publikováno: 11.8.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Polský server DoRzeczy.pl korepetituje článek Jacquese Schustera v německém vlajkovém Die Weltu, který střízlivě rozpoznává nebezpečnou situaci pro EU při zmermomocňování východních zemí, v první řadě Polska a Maďarska. Kulturní a tradiční veřejné mínění ve východní Evropě spočívá více na konvenčních evropských hodnotách než liberální západní, a proto ani nepřeje extrémisticky-leberálním politikům, byť mají podoporu (stále ještě trochu) imponujícího Západu.

Západní politici a západní veřejné mínění se ve své aroganci chovají jako misionář lovící duše, který chce všechny přesvědčit, že jedině Cíkev vede ke svatosti. Jak politici tak západní veřejné mínění v tom postupují jako fanatici, těžce si naběhli a dostali EU do vnitřní krize jednoty a hodnot. "Kdo odpírá ("spolupráci"), má znizet. Navždy". V tom prý jede i Evropská komise, a tedy mj. i komisařka Jourová, která takto (morálně) neustála nebo si nepřebrala tlak svých západních kolegů, a nebyla schopná jim být nápomocnou a zavčasu korigovat jejich uchýlený totalitně-liberalistický zápal.

Jestliže Západ nedopřává těmto zemím čas na absorbci svých (domněle) nadřazených hodnot, pak nepřispívá k demokracii, ale k vyvolávání démonů zkázy a vzmáhání se autoritářských sil. Vždy tu je Rusko se svým zájmem o rozšíření sféry vlivu, a tak by to "starší" Evropané neměli se svým zmermomocňujícím kulturně-misionářským zápalem přehánět...

zdroj:

https://dorzeczy.pl/opinie/194248/die-welt-zachod-traktuje-polske-i-wegry-z-fanatyzmem.html

https://www.welt.de/debatte/kommentare/plus232979819/Osteuropa-Ist-ein-Land-keine-Demokratie-weil-es-gegen-Homo-Ehe-ist.html

Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!
 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

 

1438 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683