"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Katastrofa: násilí na francouzských školách

Autor: -bj- | Publikováno: 15.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

„Je to katastrofa“, komentoval další smrtelný incident starosta Aubervilliers, Jacques Salvator. Ve středu dopoledne byl na zdejším gymnáziu pobodán devatenáctiletý mladík, a ve vážném stavu odvezen do nemocnice. „Nožová“ kultura mladistvých se rozšířila v cizineckých enklávách po celé Evropě: Francii, Velké Británii, Švédsku...

Ve vykřičené cizinecké pařížské příměstské části Seine-Saint-Denis je násilí mezi přistěhovaleckými mladistvými téměř na denním pořádku. Tragédií je, že se přenáší na půdu škol.

Ministr školství Luc Chatel, iritován, středeční agresi příkře odsoudil, a opět se dušoval, že se zasadí o zvýšení bezpečnosti na školách. Opakovaně vyhlásil „boj proti bezpečnostní rizikovosti škol“. Po nedávném nákladném vybavení škol nejrůznějšími sledovacími a detekčními systémy si slibuje nápravu od zavedení speciálních internačních zvláštních škol pro násilnickou, normálně nevzdělavatelnou, zejména cizineckou mládež, které by měly začít fungovat již od příštího školního roku.

zdroj, zdroj, zdroj, zdroj

2805 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď