"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

To, jak kancléřka Merkelová likviduje vlastní zemi, vedle Rakouska o to více vynikne

Autor: Ivan David | Publikováno: 3.8.2021 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Německý ministr vnitra Seehofer viní Rakousko z „egoismu“ ohledně migrační politiky.
Německý ministr vnitra Horst Seehofer kritizoval rakouský „egoismus“ v otázce migrace. „Evropská komise v posledních letech dramaticky ztratila svoji moc v azylové politice,“ řekl Seehofer pro Bild am Sonntag. „Dosud jsme nedokázali najít žádný účinný prostředek proti egoismu některých členských států EU“, včetně Rakouska. Podle Seehofera existuje pro Německo v současné době spolehlivá spolupráce v oblasti migrace pouze s Francií.
 
Politik bavorské CSU také řekl, že navzdory nedávnému postupu radikálního islámského Talibánu v Afghánistánu chce pokračovat v deportacích do této země, jejíž občané mají v Evropě jedno z nejvyšších skóre v kriminální činnosti. „V současné době jednáme s Afghánistánem, abychom tam mohli nadále deportovat zločince,“ řekl pro „Bild am Sonntag“.  Po skončení pandemie chce Seehofer podle Bild am Sonntag počet deportací opět výrazně zvýšit. "Období corony nebylo dobou deportací. Každá země na světě se bojí importovaných infekcí," řekl Seehofer. „Po coroně to zase výrazně zvýšíme“.
 
Opoziční němečtí Zelení, stejně jako jejich rakouští kolegové, nedávno trvali na ukončení deportací do Afghánistánu. Nejvíce se o to zasazuje šéf německých Zelených Robert Habeck, fanatický natoid. V Rakousku pak stejný požadavek vznesla ministryně spravedlnosti za Zelené Alma Zadičová.  Situace má podle nich být po ofenzívě Tálibánu revidována a deportace pozastaveny, jak požadoval Habeck ve Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS). Od začátku stahování zahraničních vojsk dostal Taliban v Afghánistánu pod kontrolu mnoho okresů a nyní ovládá velké části země. Dlužno dodat, že rakouský kancléř ukončení deportací usvědčených zločinců do Afghánistánu rázně odmítl. Otázka je, jak mohou postupovat za situace, kdy afghánská vláda ztrácí území a deportace by se musely domluvit přímo s Tálibánem.
Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer (ÖVP) reagoval v neděli na kritiku svého německého protějšku Horsta Seehofera ohledně rakouského „egoismu“ v otázce migrace takto: "Pro mě jako ministra vnitra není egoismus politicky relevantní kategorií. Jsem zodpovědný za lidi žijící v Rakousku a jejich bezpečnost, “řekl Nehammer pro agenturu APA. Více než 207 000 žádostí o azyl a více než 133 000 kladně vyřízených žádostí o azyl od roku 2015 prý není třeba dále komentovat.
 
„Na schůzce s dánským ministrem vnitra Mattiasem Tesfayem v polovině června jsem mohl získat představu o výzvách a strategiích, které jsou v Dánsku, a plně souhlasím s jeho přístupem k sociální soudržnosti a sociálnímu státu“, zdůraznil Nehammer. Převzetí odpovědnosti znamená „především chránit systémy před přetížením a tím i sociální smír pro lidi žijící v Rakousku“, řekl ministr vnitra.
 
Po přečtení rozhovoru Horsta Seehofera a odpovědi jeho rakouského kolegy jsem si vzpomněl na Seehoferovy „silácké“ řeči v době uprchlické vlny v roce 2015, ze kterých nakonec nic nebylo. Seehofer, v roce 2015 předseda bavorské vlády, byl za svou loajalitu politice kancléřky Merkelové posléze odměněn postem ministra vnitra spolkové vlády. Vede si výborně, záchranný systém v gesci spolkového ministerstva vnitra při nedávných povodních v Severním Porýní – Vestfálsku a Porýní - Falci naprosto selhal. Vinen však není Seehofer, vinen je Klimawandel. Proto může klidně kaceřovat Rakousko z pozice mravní nadřazenosti.
 
Naproti tomu rakouské vlády od roku 2017 pod vedením kancléře Kurze tok uprchlíků balkánskou cestou v podstatě zastavily. Příznivcům rakouských Svobodných, kteří mi sem zase budou psát o tom, jak je třeba vyházet z Rakouska muslimy, se to samozřejmě zdá málo, ale i tak je to zjevně pro Německo příliš mnoho. Léta byla Angela Merkelová zvyklá, že rakouská vláda se chová jako vláda 17. spolkové země a najednou neposlouchají! Proto musí Kurz i Nehammer „weg“. Dbát na blaho vlastních občanů a sociální smír – jaká to zpozdilost, jaký populismus! 
 
To, jak kancléřka Merkelová likviduje vlastní zemi, vedle Rakouska o to více vynikne. Dokonce průměrná rakouská mzda předčila tu německou. Na rakouských hranicích jsou spojené jednotky armády a policie.  Nejčastější reakce čtenářů v diskusi pod článkem ve vídeňském Kurieru, ze kterého čerpám, tak zněla zhruba následovně: „Seehofere, jestli sis nevšiml, teď se nekoná žádný anšlus Rakouska! Jsme samostatná země.“
 
ČR je zemí, která nucené přijímání migrantů dlouhodobě odmítá. Zatím se nám tak podařilo vyhnout mnoha problémům, jimž čelí země, které si na své území stovky tisíc nelegálně příchozích vpustily. ČR je však také bohužel zemí, jejíž vlády patří k „oporám“ NATO. Naši vojáci vymetli každou štaci, kde se Aliance v posledních letech účastnila útočných nebo okupačních aktivit. Nyní nám po stažení americké armády z Afghánistánu hrozí, že nám budou přiděleni migranti z řad spolupracovníků okupačních vojsk. Za jejich přijetí se přimlouvá kdekdo - včetně prezidenta Miloše Zemana. V tomto s ním zásadně nesouhlasím. Několik afghánských hrdlořezů, kterým byla doma půda příliš horká, jsme již v minulosti přijali. Odvděčili se nám násilnou kriminalitou. Známé jsou případy hospodské diskuse s nožem v ruce, při níž byl v Brně pobodán občan, který s afghánským NATOkolaborantem nesouhlasil. Nebo znásilnění zdravotní sestry v nemocnici Na Bulovce v Praze. Tresty dostali oba směšné, neboť prý nevěděli, co činí.
 
Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost!
 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: Německo  | imigrace  | přistěhovalectví  | Rakousko
1244 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683