"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Francie chce za polygamii imigrantům odebírat občanství

Autor: -bj- | Publikováno: 14.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Ve Francii žije údajně na 200 tisíc lidí v polygamních svazcích. V drtivé míře se jedná o imigranty ze subsaharské Afriky. To je nejen v rozporu s rodinným právem, ale většinou i se sociálním systémem, který je tak tunelován. Poslední kapkou byl případ imigranta Habádže, který se svými čtyřmi manželkami a 15 dětmi stáhl francouzskou správu sociálního zabezpečení o tisíce eur. Když ministr vnitra Hortefeux požádal před pár týdny ministra proimigraci Besona, aby Habádže zprostil francouzského občanství, dostalo se mu odpovědi, že k tomu neexistuje účinný legislativní nástroj.

Nyní tedy přichází ministr Hortefeux s návrhem zákona, který imigrantům za polygamii, zneužívání sociálních dávek a závažnou kriminalitu bude odnímat občanství. „Nepřipustím, aby delikventi a zpronevěřovači sociálních dávek, ožebračovali ty, kteří je platí a mají vůli se integrovat do společnosti. Bylo by snad normální, aby polygamní zneužívatelé sociálních dávek měli francouzské občanství? Já říkám ne!“, vyhlásil Hortefeux.

Ve Francii mj. již po několik let působí sociální organizace a programy na pomoc dobrovolným rozchodům s ostatními manželkami.

zdroj, zdroj, zdroj

2751 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď