reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Politicky nekorektní rozhovor se Syřanem. Odmítá masovou migraci do Evropy a pod.

Autor: Redakce | Publikováno: 11.7.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Anotace: Rozhovor nám umožňuje nahlédnout do obav i nadějí melchitského patriarchy, který miluje svou vlast a zná její historii i současnou problematiku jako málokdo. Řehoř III. Laham otevřeně hovoří o krveprolití v Sýrii a o příčinách válek na Blízkém východě, o soužití křesťanů a muslimů, o uprchlické krizi. Nabourává mnohá klišé, která se tradují v Evropě. Ví ze zkušenosti, jak náročné je soužití křesťanů a muslimů, ale neztrácí naději. Jasný názor má i na uprchlickou krizi. Nelíbí se mu, že tolik mladých Syřanů odchází do Evropy, chápe ty, kteří se přílivu migrantů obávají, neodsuzuje však ty, co odešli. Svou zkušenost neustále poměřuje evangeliem, vytrvale se zasazuje o smíření.
 
S autorem nemusíme ve všem souhlasit, ale rozhodně bychom mu měli s úctou naslouchat.
 
 
Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz:
 
SuperSojka
"Knihu jsem dostala darem, jinak by se ke mně asi nedostala. Zajímavé čtení vedené formou rozhovoru. Dozvíme se především o životě východních křesťanů na území většinově obydlené muslimy. Informace o samotné Sýrii mi přijdou trochu zavádějící, protože vyzpovídaný v Sýrii věšinu svého života nežil, pokud jsem to dobře pochopila. Křesťané v Sýrii stojí na straně Asadova režimu, takže to zase přidává jiný názor na nejednoznačnou situaci v zemi, který se liší od názorů aktuálně prezentováných v západních médiích. Co mě zaujalo a co jsem nevěděla, bylo, že konverze je ve velké většině muslimských států zakázána. Muslim může v Sýrii konvertovat ze zákona ke křesťanství, ale nemůže být registrován jako křesťan, když už byl předtím muslim. A navíc může zákon kdykoliv konverzi odsoudit k smrti..."
 
Název: Moje milovaná Sýrie!
Autor: Laham, Řehoř III.
Vydavatel: Karmelitánské nakladatelství
EAN: 9788075660152
ISBN: 978-80-7566-015-2
Překladatel: Matiášková, Veronika
Popis: 80 stran, 11,5 × 18 cm
 

Klíčová slova: islám  | křesťanství  | Sýrie


reklama
810 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď