"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Gaza - 3:0 kontumačně pro Erdogana

Autor: Václav Vlk st. | Publikováno: 9.6.2010 | Rubrika: Blízký východ
Ilustrace

Reakce na "strašlivý zločin" izraelské "soldatesky" - tedy zastavení lodí s nelegálními dodávkami do Gazy - je naprosto předpokládatelná. Takzvaný pokrokový svět a všichni idealisté a také všichni političtí podvodníci (čti levicoví intelektuálové a značná část evropských politiků) ječí jak protržení. Nebozí míroví aktivisté, co vezli humanitární pomoc do Izraelem "obklíčené" Gazy (prakticky ani slovo o egyptské blokádě, ani slovo o izraelských dodávkách vody, elektřiny a potravin, bez kterých by Gaza a její obyvatelé nepřežili ani týden) byli zmasakrováni izraelským komandem…

Dokonce i v době, kdy jsou k dispozici videozáběry z místa, a to včetně záběrů reportérů turecké a dalších televizí a dokumentů izraelské armády, vykládá hlasatelka zpráv ČT 1 nesmírné bláboly o celé události. A redakci vůbec nevadí, že jejich reportér přímo z místa říká něco naprosto jiného. A to jsou české TV stanice a noviny v evropském kontextu velice proizraelské. To, co předvádějí třeba některé španělské, anglické a francouzské stanice, by se dalo rovnou, pokud by platil zákon pro všechny, klasifikovat jako otevřený antisemitismus.

Vypadá to, jako by tihle reportéři neměli na mozku ani jediný závit určený k samostatnému myšlení. Výkřiky o nezištných aktivistech, o utrpení obyvatel Gazy a celý ten humbuk okolo má zakrýt jednu pro Evropu nebezpečnou skutečnost.

Než budete číst dál, prosím udělejte si, pokud jste tak dosud neučinili, základní obrázek o tom, co se tam vlastně dělo, sami z filmových dokumentů. Jsou třeba na YouToube. Můžete začít od začátku včetně výzev, aby lodě zastavily a že náklad bude po kontrole dopraven do Gazy, až po dokumenty, jak se pokusili "aktivisté" - nejspíše členové militantních muslimských organizací - pozabíjet izraelské výsadkáře hned po přistání na palubě. Viz zde, zde či zde.

Tyto dokumenty jsou prakticky nezpochybnitelné.

Takže o co vlastně v téhle akci šlo? Tedy, jak se ptali už staří Římané, "komu to slouží"? Jistěže šlo o propagandistický humbuk, který má poškodit Izrael a zastavit možné mírové rozhovory s Palestinci. To je ale jen vnější pohled na věc. Celé to ukazuje na jiné záměry skryté v pozadí.

Stačí se podívat, kdo celou akci skutečně zaštítil a zorganizoval a kdo z toho má největší politický profit. Různí ti pobláznění anebo zaplacení aktivisté rozhodně ne. Za pár měsíců se na to poněkud zapomene a hlavně se zapomene na oficielní "organizátory", kteří dnes pokřikují do televizních kamer.

Skutečným vítězem této provokační akce je Turecko. Tedy turecká islamistické vláda pod vedením svého předsedy Recepa Tayyipa Erdogana. Turecko bylo od vzniku státu Izrael mimořádnou výjimkou mezi muslimskými zeměmi. Obě strany spolupracovaly jak v obchodě a průmyslu,tak ve vojenských otázkách. Na tom měla zájem jak turecká armáda, tak moderní sekulární část turecké společnosti.

Postupem doby, s hospodářským rozvojem Turecka, vlivem jednání o vstupu Turecka do Evropské unie s jejím tlakem na "snížení vlivu turecké armády" a požadováním nesmyslných "lidskoprávních a enviromentálních" závazků, které Turecko nemohlo splnit, se situace změnila. Turecko pochopilo, že ho Evropa nechce, a Evropa pochopila, že je na ni Turecko moc velké. Jen se to v rámci "politické korektnosti" nesmí říkat. Každé lhaní se nevyplatí. Turecko se rozhodlo osamostatnit a pokusit se vrátit na světové kolbiště. Jako partner, nikoliv jako outsider. Do čela si postavilo moderní a zdánlivě přijatelné islamisty. A začalo jednat. Síla armády, která ručila za sekulární politiku Turecka, byla za nezájmu dekadentní Evropy zlomena.

Jistěže k tomu také přispěla historicky hloupá a nesmyslná politika Německa jako nejsilnějšího "evropského" tureckého rajonu (my nejsme o nic lepší v jednání s našimi gastarbeitry), která nacionalisticky nejprve bránila začlenění Turků do německé společnosti a pak pod vlivem "multikulti" navenek otočila a nechala muslimské fundamentalisty a zaostalé vrstvy gastarbeitrů (a hlavně jejich rodinných příslušníků) vytvářet v Německu "anatolské" ostrůvky zaostalosti, bídy a vyčlenění. A stoupajícího muslimského fanatismu.

Mezitím v Turecku obrovské množství mladých lidí,kteří přišli ze zaostalého venkova do měst za průmyslem, vyvolalo stejné pnutí ve společnosti jako nástup venkovanů a jejich dětí do měst v předminulém století do Anglie a USA. A v minulém století v Evropě do Německa a Ruska, kde vedl k vytvoření dvou totalitních států.Tento problém musí Turecko řešit. Najít nějaký cíl pro tuto a následující generace. A najít pro sebe, jakožto nástupce Osmanské říše, důstojné místo

Turecko, podceňované a přehlížené Evropou, si našlo novou cestu. Země je dnes sedmnáctou nejsilnější ekonomikou světa. Obyvatelstvo je relativně chudé, na islámské poměry však bohaté a vzdělané. Stát prožívá obrovský rozvoj. To obyvatelé jiných islámských států vidí.

Erdogan vyzkoušel, co si může dovolit, když tichým pučem zlikvidoval vedení armády, a vydal se na cestu, jejímž koncem má být Turecko jako nástupce Osmanské říše, jedné z největších říší, která kdy na světě byla. Mladým Turkům se to jistě líbí.

Jenže to nestačí. Aby se Turecko stalo vedoucí silou v regionu a možná něčím i více, musí si získat na svoji stranu bývalé obyvatele Osmanské říše. A k tomu musí tak či onak získat na ně vliv. Nezvratitelný vliv. Po ideologickém vlivu bude následovat politický a územní. A to lze uskutečnit jedině tak, že zdůrazní svoji muslimskost. To je ten pravý spojovací tmel pro turecké sny.

Ještě nedávno bylo Turecko celkem blízkým spojencem Izraele. To už padlo. Protiizraelská - tedy spíš antisemitská v muslimském duchu - propaganda ovládla sdělovací prostředky i školství. Nerozhodnost a vázanost USA na jiných místech, rozpad síly Ruska i Anglie, které už nemají sílu v Turecku zasáhnout, a region dlouhodobě zmítaný násilím dávají Turecku příležitost. Tak se Erdogan a jeho muslimští přátelé dali na cestu okázale dávané nenávisti vůči "sionistům".

Za krátkou dobu, protože oficielně jsou stále Turecko a Izrael spojenci, měly proběhnout společné turecko-izraelské vojenské námořní a pobřežní manévry. Jejich konání by bylo pro Erdogana a jeho muslimskou stranu velice nebezpečné. Otřesená turecká armáda by se mohla něco naučit od svých izraelských kolegů a vrátit Erdoganovi jeho úder. Turecká armáda má v převratech dost zkušeností.

Takže propagační snímek, který donekonečna opakují turecká masmedia, jak stojí ozbrojený izraelský výsadkář nad tureckou vlajkou na lodi a "vraždí" Turky (muslimské fanatiky, jistě, ale hlavně Turky), umožnil jako projev "muslimské solidarity" a utlačovanými souvěrci ihned plánované manévry člena NATO s Izraelem zrušit. A svést vinu na Izrael.

Svět tomu tleská! A tak Erodgan ukazuje blízkovýchodním muslimům, že jen on je schopen a zorganizovat "pomoc" pro nebohé oběti sionistické blokády Gazy. A že jsou to právě Turci, kteří jsou ochotni napadnout "sionistická" komanda a položit život za svatou věc muslimského bratrství. To nemůže zůstat na muslimské ulici bez odezvy. To už postrčí místní vlády, aby braly Turecko vážně.

A to nemusel Erdogan ani jednou vystřelit. V téhle bitvě, sportovní hantýrkou řečeno, vyhraje za pomoci EU a OSN a Arabské ligy a tak vůbec všech těch otevřených a skrytých židobijců kontumačně tři nula.

A svět bude jásat, jak je spravedlivý, a klepat sám sobě na rameno, jak je ušlechtilý. No, spíš pitomý.

P.S. Jak se dělá ta pravá "antisionistická" (čti antisemitská, jak dokazují diskuze na serverech a Faceboku) propaganda, ukázala "veřejnoprávní" ČT. V úterních zprávách jsme se dozvěděli, že na těch lodích byli dokonce čtyři "čeští novináři" a z toho dva reportéři ČT. Co tam dělali, to by měla ČT důkladně vysvětlit veřejnosti. No a mimořádně "nestranní" redaktoři ČT 1 se hned předvedli. Jednomu a půl milionu diváků ČT 1 a ČT 24 ukázali, jak vychází z letiště jeden z našich udatných reportérů ČT propuštěných Izraelem..

Dotyčný pán kameraman ČT Línek líčil dramaticky do kamery, jak to bylo "hustý" a jak na něj izraelští vojáci stříleli, když je chtěl natáčet, a to opakovaně, nejdříve zleva a pak zprava lodi.

"Ty svině," pomyslí si divák ČT. Střílet na českého reportéra, když jen filmoval.

Ovšem! A to ovšem je důležité. Druhý den pak pan Línek sdělí - např. v MfD, že po něm Izraelci stříleli …… ale míčky s barvou!!!!

To je ovšem jiná informace. Pak vypadají jako - viz úvodní slova odstavce - ehm... ehm pěkní šmejdi pracovníci ČT. Protože střílet na někoho a střílet na někoho "míčky s barvou", to je sakra jiné kafe.

Účel však světí prostředky. O tom, jak bestiální židi stříleli na nevinného reportéra, slyšelo tak 1,5 milionu lidí. Že to bylo barevnými míčky označujícími tak běžně účastníky demonstrací, aby se nemohli vymlouvat, že "šli jen kolem", to si přečetlo maximálně tak 100 tisíc lidí. A protože to bylo až uvnitř listu, spíše daleko méně.

Tomu se v dnešní Evropě říká "vyvážené informace", že?!

Neměla by se na to podívat ta slavná dozorčí rada ČT,které vadí kdejaké "hovno"? A co takhle veřejné lhaní a pokus o hanobení rasy a národa? Proč jsou prakticky vždycky všechny zprávy týkající se "židovského státu" překroucené, vylhané anebo polopravdivé - tedy napůl vylhané? Kdopak má v ČT na vyrábění takových zpráv, které lhaním a překrucováním poškozují Izrael a židy zájem? Ono se jim nějak říká, těm dotyčným …ale jak, že?! Takže, milá televizní rado, co bude?! Nic?! Nic?!

vyšlo na Neviditelném psu

3012 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď