"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Maledivčanovi hrozí smrt a ztráta občanství za odmítnutí islámu

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Maledivy – 37 letý muž veřejně prohlásil, že není muslim. Před rozlíceným davem jej zachránila policie, která jej umístila do vazby. Islám je na Maledivách povinným vyznáním a za odpadnutí od islámu hrozí smrt a ztráta občanství.

Přednášku indického islámského učence Dr. Zakira Naika v hlavním městě Male navštívilo 11 000 lidí. Během odpovídání na dotazy z publika se 37 letý Nazim chopil mikrofonu a veřejně prohlásil, že není muslim. Přednášející učenec mu odvětil, že trestem za odpadnutí od islámu je smrt. Nicméně ne každého odpadlíka je prý nutné zabít. Trest smrti je nutný pouze v případě, že někdo propaguje jinou víru než islám nebo mluví proti islámu.

Nazikovo prohlášení vyvolalo v davu nenávistné reakce. Rozlícení návštěvníci přednášky požadovali Nazikovu smrt. Zasáhla policie a Nazik byl umístěn do vyšetřovací vazby. Nyní se zkoumá, zda a jak se Nazik provinil tím, že není muslim. Podle některých odborníků je vinen podle maledivského práva i podle islámského práva šaría, podle jiných pouze podle práva šaría.

Mohamed Ibrahim Waheed, Nazikův obhájce uvedl: „Za prvé by měl být poučen. Pokud se nebude kát, bude aplikováno islámského právo šaría, které za odpadlictví od islámu nařizuje smrt.“. Dále uvedl, že může být stíhán podle Zákona o náboženské jednotě, který svým bezvěrectvím porušil.

Státní zástupce, který nechtěl být jmenován, uvedl, že Nazik může být také stíhám za právní neposlušnost.

Lídr opoziční strany Dhivehi Rayyithunge (DRP) vyzval vládu, aby neprodleně proti Nazimovi zakročila.

Islámská nadace Malediv (IFM) uvedla, že incident otřásl náboženskou jednotou. IFM požádala vládu, aby Nazimovi neprodleně odebrala státní občanství, pokud neučiní pokání a nevrátí se k islámu. Představitel nadace zdůraznil, že každý, kdo se vzdá islámu, musí být potrestán podle islámského práva šaría. Vyzval soudce, aby Nazimovi udělil trest smrti, pokud nad svým odpadnutím od islámu neprojeví lítost.

V historii Malediv pouze dvě osoby veřejně odmítly islám. Prvním z nich byl král Hassan IX, a nyní několika stech letech se druhým odpadlíkem stal 37 letý Mohamed Nazim.

Media o islámu dodává:
Dr. Zakir Naik, který přednášku pro 11 000 muslimů vedl, je radikální islámský duchovní z Indie. Nemuslimskými oponenty je přezdíván „Kostlivec“ jak pro tělesnou instituci, tak pro nenávistné zkostnatělé postoje . Ve svých kázáních, která jsou v angličtině dostupná i na serveru Youtube, mimo jiné propaguje použití násilí jménem islámu a veřejně podporuje islámský terorismus.
Maledivy jsou překrásné ostrovy, sen zámožných turistů. Málokdo však tuší, že se jedná o islámskou zemi s mnoha zákazy, řídící se islámským právem šaría.

www.mediaoislamu.cz

 

2427 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Ochrana před koronavirem nikoho nezajímá už dva roky! Urgujové a převrat v Bělorusku jsou důležitějšíJaké jsou to ty demokratičtější formy výroby a distribuce? Aneb blbec v deníku PRAVOŠéf německé energetické společnosti to řekl jasně: "Směřujeme k energetickému kolapsu"!Babiš lže a ODSák jen neříká pravdu? Aneb jak media informují o lhaní politika z ODSPolští pohraničníci odrazili útok 100 imigrantů

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s Rusy

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůJ. R. R. Tolkien – zamilovaný do Najsvätejšej Sviatosti a Panny Márie

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Svobodu pro neočkované, ale ať jsou v izolaci! Co to je vůbec za lidi... Profesorka Syková se neudrželaMladá maminka se málem nedostala na JIP lůžko. Lékař udeřil na odmítače očkování. Toto následovalo
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď