"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Maledivčanovi hrozí smrt a ztráta občanství za odmítnutí islámu

Autor: Odjinud | Publikováno: 9.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Maledivy – 37 letý muž veřejně prohlásil, že není muslim. Před rozlíceným davem jej zachránila policie, která jej umístila do vazby. Islám je na Maledivách povinným vyznáním a za odpadnutí od islámu hrozí smrt a ztráta občanství.

Přednášku indického islámského učence Dr. Zakira Naika v hlavním městě Male navštívilo 11 000 lidí. Během odpovídání na dotazy z publika se 37 letý Nazim chopil mikrofonu a veřejně prohlásil, že není muslim. Přednášející učenec mu odvětil, že trestem za odpadnutí od islámu je smrt. Nicméně ne každého odpadlíka je prý nutné zabít. Trest smrti je nutný pouze v případě, že někdo propaguje jinou víru než islám nebo mluví proti islámu.

Nazikovo prohlášení vyvolalo v davu nenávistné reakce. Rozlícení návštěvníci přednášky požadovali Nazikovu smrt. Zasáhla policie a Nazik byl umístěn do vyšetřovací vazby. Nyní se zkoumá, zda a jak se Nazik provinil tím, že není muslim. Podle některých odborníků je vinen podle maledivského práva i podle islámského práva šaría, podle jiných pouze podle práva šaría.

Mohamed Ibrahim Waheed, Nazikův obhájce uvedl: „Za prvé by měl být poučen. Pokud se nebude kát, bude aplikováno islámského právo šaría, které za odpadlictví od islámu nařizuje smrt.“. Dále uvedl, že může být stíhán podle Zákona o náboženské jednotě, který svým bezvěrectvím porušil.

Státní zástupce, který nechtěl být jmenován, uvedl, že Nazik může být také stíhám za právní neposlušnost.

Lídr opoziční strany Dhivehi Rayyithunge (DRP) vyzval vládu, aby neprodleně proti Nazimovi zakročila.

Islámská nadace Malediv (IFM) uvedla, že incident otřásl náboženskou jednotou. IFM požádala vládu, aby Nazimovi neprodleně odebrala státní občanství, pokud neučiní pokání a nevrátí se k islámu. Představitel nadace zdůraznil, že každý, kdo se vzdá islámu, musí být potrestán podle islámského práva šaría. Vyzval soudce, aby Nazimovi udělil trest smrti, pokud nad svým odpadnutím od islámu neprojeví lítost.

V historii Malediv pouze dvě osoby veřejně odmítly islám. Prvním z nich byl král Hassan IX, a nyní několika stech letech se druhým odpadlíkem stal 37 letý Mohamed Nazim.

Media o islámu dodává:
Dr. Zakir Naik, který přednášku pro 11 000 muslimů vedl, je radikální islámský duchovní z Indie. Nemuslimskými oponenty je přezdíván „Kostlivec“ jak pro tělesnou instituci, tak pro nenávistné zkostnatělé postoje . Ve svých kázáních, která jsou v angličtině dostupná i na serveru Youtube, mimo jiné propaguje použití násilí jménem islámu a veřejně podporuje islámský terorismus.
Maledivy jsou překrásné ostrovy, sen zámožných turistů. Málokdo však tuší, že se jedná o islámskou zemi s mnoha zákazy, řídící se islámským právem šaría.

www.mediaoislamu.cz

 

2328 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Schwarzenberg: "Řveme, jako by nám uprchlíci řezali krky!"Erdogan: Macron chce zastrašit muslimy!!Rakousko chce proti imigrantům nasadit dronyProč americká vláda chrání saudskoarabskou rozvědku, když vyšetřovatele potvrdili její odpovědnost za 11 září?Španělsko, Itálie, Malta, Německo a Maďarsko odmítli sankce namířené proti Turecku

ePortal.cz

Pokud diskreditace kohokoli, kdo bezvýhradně nesouhlasí s rozhodnutími Prymuly, Hamáčka či Babiše, měla být cílem celé policejní akce, pak se nelze vyhnout spekulacím o vyprovokování střetů policiíMylná tolerance obřích dluhů

euPortal.cz

25 procent autorů vyžadovaných při zkouškách z literatury by mělo být černých, požadují v BritániiPutin označil rozhodnutí kancléřky Angely Merkel přijmout do Německa více než milion uprchlíků převážně z válkou rozervané Sýrie za „kardinální chybu“

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na východní frontě chaos. Obávám se, že v letošním roce musíme počítat jen s těmi nejhoršími scénáři. Na Východě, na Západě, i u nás domaNepodmíněný příjem? – Cesta do pekel

ParlamentniListy.cz

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili SvobodníPromoření ve frontě. Češi vzali obchody útokem, dokud můžou
Články autora
Průzkum
U imigrantské kriminality pachatele radši zatajovat? V případě ubití francouzského řidiče MHD imigranty média striktně neuvádí, že šlo o imigranty. Váš názor?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď