"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Mediálně je Turecko nepřítel Izraele, ale ve skutečnosti je spíše jeho spojencem

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 17.5.2021 | Rubrika: Glosy
Ilustrace

Víte proč mnozí turečtí islamisti říkají, že Erdogan je sionistický agent? Protože Erdogan sice dovoluje mediální hysterií proti Izraeli, aby se v turecké společnosti uvolnilo napětí, ale reálně proti Izraeli nic nepodniká a naopak drží s ním tiché spojenectví. Například proti Sýrií či Arménií. Kdo si přečetl velice zajímavou knihu Příštích sto let (je i v češtině), tak si mohl všimnout, že bezpečnostní expert Friedman sice předpovídá, že Turecko do roku 2050 bude okupovat Řecko či některé části Ruska a arabského světa, ale Izrael nechá na pokoji.
 
Podívejte se na tento screen z turecké televize, ukazuje právě předpověď z knihy Příštich sto let
 
Všimněte si oblasti Řecka, Arménie, Gruzie, arabských zemí a Ruska, které mají být do roku 2050 okupované Tureckem. Bohužel se zdá, že současná politika EU a evropských zemí jen posiluje pocit Turecka, že mu nikdo nebude stát v cestě, aby vedlo válku proti Rusku, Arméni a Řecku. Stejně tak i v okupaci Sýrie. 
 
Ale všimněte si také toho, že území státu Izrael je Tureckem netknuté. Turecko nemá ve skutečnosti proti státu Izrael vystoupit a bojovat proti němu.
 
Obdobně jako v  případě nacistického Německa, které muselo zahájit válku, protože směřovalo k ekonomickému krachu, tak i Turecko se snaží svou mocenskou expanzi posílit svou upadající ekonomiku. Turecká vláda se snaží mezi tureckým obyvatelstvem podněcovat vášnivý nacionalismus, mnohdy až hraničící s rasovou nenávistí vůči netureckým lidem, neboť po ekonomické stránce se Turecku příliš nedaří a naopak se u obyvatelstva prohlubuje reálná bída.
 
Čeští eurohujeři ovšem nezůstávají pozadu za vedením EU. Podle poslankyně TOP09 je islamistický režim v Turecku nezastupitelný spojenec České republiky! A toto prohlašuje Langšádlová v době, kdy došlo málem k vojenskému střetu francouzské armády s tureckou armádou podporující islamistické teroristy v Libyí a v době, kdy Turecko vyhrožuje Řecku vojenským útokem.
 
Ale nakonec je dobré, že Langšádlová jasně dala najevo, že turečtí islamisté jsou pro ní důležitější než Řecko a nevadí ji podpora terorismu od islamistické vlády v Turecku. Nakonec když si vezmete její fanatickou rusofobií, tak se není čemu divit, že tak oslavuje turecké islamisty, kteří jsou úhlavními protivníky Ruska v Sýrií a Libyí ...
 
Naopak  se zdá, že Turecko a Izrael budou dále udržovat oboustranně výhodné tiché spojenectví. No a pro blbé lidi bude jen ta mediální kampaň, kdy se Erdogan tváří, jako nepřítel Izraele, že .... 
 
 

Klíčová slova: Turci  | Izrael
1132 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď