"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Švýcarský Spolkový sněm chce omezit příliv azylantů

Autor: -bik- | Publikováno: 8.6.2010 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

I když prý platné azylové právo z let 2007 / 2008 přineslo mnohá zlepšení, stoupá i nadále počet žádostí o azyl. Od r. 2007 do r. 2008 se zvýšil počet azylantů z 6000 na 16000 a zůstává konstantně na této výši. To je, dle názoru Spolkového sněmu, příliš mnoho.

Je proto nutno učinit opatření a azylová a cizinecká práva zostřit. Návrh:

Odvolání azylantů v případě odmítnutí se zkracuje z 30 na 15 dní. Počet důvodů pro neudělení azylu se snižují ze 13 na 3.

Možnost požádat o azyl na vyslanectví Švýcarska v zahraničí se ruší. Odmítnutí vojenské služby, nebo dezerce není důvodem k udělení azylu.

Spolkový sněm vypracuje seznam států, kam je možno odmítnuté bez problémů navrátit. Odmítutý musí dokázat opak.

Kantony mohou určit a přidělit zvláštní ubytování v určitých obcích cizineckým příjemcům sociálních podpor.

Úvaha o zostření podmínek pro udělení azylu se setkává již v této fázi s ostrou kritikou levičáků a uprchlických organizací, které si postavily na azylové politice svoji existenci. Konzervativní strana SVP označuje ironicky tento návrh jako vhodný pro "vystavení v galerii ".

72 podvodníkům pyšnícím se švýcarským pasem a získaným občanstvím bylo toto privilegium opět odňato. Získali je totiž fingovaným manželstvím se
švýcarským partnerem. Mnozí neznali ani jméno manžela - manželky. Jedná se o špičku ledovce, protože tento švindl je umožňován flegmatickým nezájmem úřadů.
Levičácká reakce je opět benevolentní. Silnější kontroly jsou nežádoucí, nejsme policejní stát!

Až 91% Švýcarů, Australanů, 90 % Američanů by odevzdalo nalezenou peněženku s 1000 švýcarských franků. Poslední místo ze 17 obsadili Rusové se 49 %. Češi nejsou v krátkém přehledu uvedeni. Ovšem co v minulosti bylo takřka pravidlem, dnes již dlouho neplatí. Spolkový sněm chce rokovat o zavedení povinnosti odebrání otisků prstů a biometrických dat od neustále se zvyšujícího počtu cizinců, žádajících o azyl, práci a podporu. Tyto údaje by byly uloženy po dobu 5 let v Centrálním migračním informativním systému. Dalšího komentáře netřeba...

bik, květen 2010

1992 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď