reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč USA a Ukrajina nechtějí ztratit kontrolu nad transportem ruského plynu a ropy do Evropy?

Autor: Marie Divišová | Publikováno: 29.4.2021 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Kolem plynovodu NordStream2 pokračuje pokerová situace. Pokládku potrubí zahájil Akademik Čerskij - loď ukládající podvodní potrubí. Nezafungovalo tedy americké vydírání, kterým před časem USA zablokovaly práci lodě, když pohrozily sankcemi firmám, které budou spolupracovat s lodí - a tak loď dlouho nemohla získat certifikaci, pojištění ani zásobování. Zjevně se podařilo Rusku problém vyřešit a Čerskij začal s pokládkou potrubí. Do ukončení plynovodu zbývá nyní položit asi 100 km podvodních trubek a pokládka by měla být ukončena během léta.
 
Navazující pozemní plynovod EUGAL, který propojuje NordStream s existující strukturou plynovodu Bratrství na hranicích mezi ČR a Německem, už je dokončený a byl zkolaudován tento měsíc.
 
Rusko odmítlo provést dodatečné dodávky plynu do Evropy přes Ukrajinu. Ukrajinská tranzitní společnost GTS nabídla využití dodatečných kapacit ukrajinských plynovodů do Evropy a Gazprom nechal aukci bez povšimnutí.
 
Letošní zima v Evropě byla dost silná a trvá dlouho - ve většině evropských měst dosud neskončila topná sezóna a meteorologové slibují ještě studený máj. Takže v Evropě vznikl dočasný nedostatek plynu. Výsledek je očekávatelný - cena plynu na burze TTF s "dodávkou ihned" vyrostla do 272 USD za tisíc kubíků. To je cena běžná uprostřed třeskutých mrazů. A také cena za dodávky v létě vyrostla na více než tříleté maximum.
 
Zjevně se tedy Gazprom rozhodl nechat Evropské odběratele trochu vycukat, plní nasmlouvané dodávky, ale dodává jenom málo navíc a nechává růst cenu. Spotřebitelé v Evropě tak mají možnost si uvědomit, že NordStream2 Evropa opravdu potřebuje.
 
Proč USA a Ukrajina nechtějí ztratit kontrolu nad transportem ruského plynu a ropy do Evropy? Jde o peníze a moc?
 
1) Ano, Ukrajina kdysi mela z toho plynovodu ca 3 miliardy USD, o ktere se vzdycky po kazdych volbach porvali byvali politici s nove zvolenymi.
 
2) Druhy vyznam je, ze ukrajinska tranzitni firma z tech trubek pravidelne krade plyn a prohlasuji to za "technicke ztraty".
 
3) UKR pouzivaji ten plynovod k vydirani Ruska i EU. Nezplati za svuj odebrany plyn a pak vyhrozuji, ze kdyz tu sumu bude od nich Rusko vymahat, tak zavrou kohoutky. Uz to udelali nekolikrat a na zaplaceni dluhu jim vzdycky musela pujcit Evropa a ty dluhy stale narustaji.
 
 
Nebuďme otroky Západu ani Východu! Buďme suverénní zemí. Západ civilizačně upadá a my toto v České republice nechceme! Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost, aby jsme tomuto zabránili v našem domově!
 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: EU  | USA  | Ukrajina  | válka


reklama
1645 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Francie:Za 14 dní další 4 trombózy, 2 smrtelné s Astrou ZenecaMediálně je Turecko nepřítel Izraele, ale ve skutečnosti je spíše jeho spojencemTempláři: Fakta a mýtusNěmečtí muslimové nenávidí židy a mají bízko k násilíReportáž: Imigranti už přerostli Francii přes hlavu

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavit

euPortal.cz

Pokud by se nějaký tajemný Doktor No, který trpělivě čeká Jamese Bonda, rozhodl pomocí LGBT perestrojky rozložit americkou společnost, tak by nemohl postupovat jinak, než současné americké elityPodpořte prosím EUportal.cz

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Babišova německá odpůrkyně chystá makabrózní projev o premiérovi. My zatím zveřejňujeme její obrovský skandál„Potvrzeno! Podvod na voličích.“ Vlastimil Tlustý právě pohřbil ODS. A vytáhl velký trhák pro volby
Články autora
Průzkum
Jste s francouzskou armádou nebo s režimem? Představitelé francouzské armády vyzývají režim k obraně vlasti proti občanské válce a islámizmu a rozpadu země. Režim je perzekuuje. Jste spíše s režimem nebo s armádou?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď