reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kauza Vrbětice: Celé to je nesmysl. Vyzbrojovala ČR pučisty na Ukrajině?

Autor: Peter Markup | Publikováno: 20.4.2021 | Rubrika: Analýzy
Ilustrace

Je zvláštní, proč by GRU likvidovala sklad prošlých a zakázaných nášlapných min už v říjnu 2014, když první ruští vojáci začali bojovat v Sýrii až v září 2015. Nějak se panu Koudelkovi ta časová osa nepotkává. Na ten Doněck to taky moc nevypadá, protože to by tuto "speciální operaci" musela GRU začít plánovat těsně po vypuknutí bojů v dubnu téhož roku, takže ty strategické dodávky z Vrbětic by na Ukrajinu logicky musely proudit ještě před Majdanem.
 
Pokud si toto premiér a členové vlády neumí poskládat, měli by ihned rezignovat a hned potom se zastřelit.
 
Čučkaři hlavně odpovídají za nelegální obchodování s vojenským materiálem. To, co se však stalo ve Vrběticích jako ve vojenském objektu, patří do gesce Vojenského zpravodajství. Takže bych si dovolil tipnout, že tyto "zaručené informace", stejně jako v případě ricinové kauzy, pocházejí z pera zahraniční tzv. spojenecké zpravodajské služby a podle toho je potřeba posuzovat jejich věrohodnost. Hloubkový audit na BIS by neškodil.
 
No, to je všechno krásné, ale staré skladové zásoby vykupovaly v ČR především americké společnosti od r. 2001. Zásobovaly s nimi afghánské rebely (tzv. "severní koalici"), Kurdy, jihoirácké ší'ity, íránské teroristy z Mujahedin e-Khalq, Islámský stát, Boko Haram a stovky dalších. Staré sklady se vyprodávaly za babku i ze samotného Ruska a všem to bylo úplně jedno. Představa, že v r. 2014 si někdo vezme na mušku zrovna sklad zakázaných protipěchotních min jakéhosi Bernatíka někde, kde psi dávají dobrou noc, je zcela nesmyslná.
 
Nikdo by tím ničeho nedosáhl, ničemu by nezabránil. Tyhle teorie dnes šíří sami čučkaři, aby si potvrdily svojí z prdele vytaženou historku, alespoň co se týče motivu, je to holý nesmysl, navíc je nepotkává ani časově. Kdo neví, jak v ČR funguje obchod s vojenským materiálem a elektronická evidence zbraní a munice, tak si myslí, že si zítra vzpomenu a prodám někomu tisích kalachů. Tak to opravdu nefunguje a ani nefungovalo.
 
 Prosí podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost, aby jsme tomuto zabránili v našem domově!
 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

 

Klíčová slova: Česká republika  | USA  | terorismus  | Rusko  | válka


reklama
811 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Kdo nejvíc ohrožuje demokracii - USA, Čína nebo Rusko? Podle posledního průzkumu Institutu Latana považují Němci USA za největší hrozbu pro demokracii. A Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď