"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německé tajné služby posílají do mládeže AfD (Junge alternative) provokatéry

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 6.4.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Před několika měsíci informovaly německá media, že německé tajné služby posílají do mládeže AfD (Junge alternative - Mladá alternativa) informátory, kteří mají za úkol informovat státní orgány o názorech a aktivitách mládeže AfD, aby tak tajné služby a německé úřady mohly účinněji bojovat proti AfD.
 
Nikoho asi nepřekvapí, že o podobných metodách tajných služeb referují i mnozí ex-agenti těchto služeb. U nás e podobné metody používaly v dobách komunismu proti odpůrcům komunistické diktatury. Je vidět, že německé tajné služby pokračuji v této tradici. 
 
Zdroj: WELT
 
K tématu doporučuji knihu Miroslava Polreicha Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie.
 
Z recenze uživatele drakamena1 na webu Databazeknih.cz:
Velice zajímavá sonda do práce nejen českých zpravodajských služeb, napsaná rozvědčíkem a přímým účastníkem mnoha tajných jednání. Upoutal mě hlavně střízlivý pohled na po listopadu 1989 zdánlivě "nedotknutelné" osoby - Havel, Vondra, Ruml, Kocáb, Žantovský, Herman - a jejich aktivní zásahy do tvorby veřejného mínění - Rumlova až nesmyslně štvavá rusofobie - či dokonce do vojenských zásahů v zahraničí - Havel v Jugoslávii, Herman v Iráku. Zajímavé bylo rovněž upozornění na fungování BIS či na to, jak česká zpravodajská služba vynášela během našeho předsednictví EU tajná akta z Bruselu a jak posměšně se o nás američtí agenti, kterým jsme je předávali, tajně vyjadřovali. Z takové servility se mi převracel žaludek.
 
K tématu doporučujeme:

 

Klíčová slova: Německo  | pronásledování
1279 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď