"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

To, co nejvíce vzdaluje islám od Západu, je žena

Autor: -bj- | Publikováno: 4.6.2010 | Rubrika: Západ
Ilustrace

Novodobá stupňující se konfrontace islámu a Západu v 21. století nezadržitelně zabírá stále větší prostor v médiích. Jestliže naši otcové a dědové s přezíravým ignorantstvím mohli opáčit jaký islám? a co nám je do něj?, generace našich dětí a vnuků bude muset s islámem hledat dialog a modus vivendi, který se neobejde bez ústupků ze vznešených západních výdobytků a hodnot. V tom lepším případě.

Španělský deník ABC minulý týden otiskl exkluzivní rozhovor s americkým politologem a publicistou Christopherem Caldwellem o jeho knize „Evropská revoluce, a jak islám změnil starý kontinent“. Z rozhovoru vyplývá jeden zásadní poznatek předznamenaný již v titulku článku: jednou z kardinálních překážek praktického multikulturního soužití Západu a islámu je přístup k ženě.

Do budoucna je tak možné, že Západ bude muset atavisticky couvnout z elitních ženských práv a emancipace. Paradoxní je, že většina západních žen se nově nastolovanému područí ani nebrání. Jakoby – teprve půl století v dějinách lidstva existující práva žen – byla ve své ontologické podstatě jen jakýsi historicky přechodný nadstandard.

Článek uzavírá Caldwellova věta, že s tím, jak se ve zvýšené míře řeší spory mezi imigranty a starousedlíky soudně, stále více původních evropských obyvatel dostává strach otevřeně vyslovit na imigranty svůj názor.

Pár dalších podnětných a briliantních Caldwellových postřehů najdete ve zdrojovém článku anebo přímo v jeho nové knize.

zdroj

3065 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je? Otestujte si svůj dez/informační čuch, resp. předpojatost: Do moře se zřítil bombardér s jadernými bombami. Co je pravděpodobnější? Čí je?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď