"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Video: Evropa by mohla mít daší vakcínu z Kuby

Autor: -bj- | Publikováno: 6.2.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Kubánské vakcíně Suverenní 01 a Suverenní 02 po úspěšném projití II. fáze testování byla povolena závěrečná předschvalovací III. fáze testů, která by mohla být ukončena vyhodnocena do konce března. V dubnu již plánuje Vakcínový institut Finlay výrobu milionu dávek k distribuci, prohlásil jeho ředitel Vicente Vérez Bencomo v televizní debatě Kulatý stůl (viz video: představení a vysvětlení principu a výsledků zkoušek kubánských vakcín).

Zaostalá EU v té době zřejmě stále nebude mít své dávky fyzicky, ale jen pofiderně naslibované. Francouzský levicový politik a prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon vyzval k opatření si vakcín z Kuby (vedle Číny a Ruska).

Po Maďarsku by další "sháněcí" návštěva premiéra Babiše mohla vést nejen do Srbska, Ruska či Izraele, ale i na největší ostrov Karibiku – Kubu. Spíš než se v EU handrkovat se zpozdilým Německem a spol. (Je rovněž otázka jakou má vůbec váhu "schválení" evropskou EMA).

Světovou epidemiologickou krizi je potřeba zastavit co nejdříve, a zaostalým zemím (EU) v kontextu mezinárodní spolupráce pomoci. Jestliže jsou prokazatelně dostupné úspěšně atestované vakcíny, pak není možné, aby v Evropě lidé umírali kvůli nejapnému, a zřejmě i korupčnímu, politikaření papalášů. Trpělivost s EU totiž už ztrácí nejen její občané, ale i WHO, jejíž kontinentální ředitel pro Evropu Hans Kluge důtklivě vyzval k urychlení vakcinace.

Kuba se po desetiletí skví vyspělým zdravotnictvím, kam se jezdí léčit nejvyšší představitelé Latinské Ameriky i ostatního světa. Během epidemie korony byla schopna vyslat pomocný kontigent svých zdravotníků do Evropy, Afriky a Latinské Ameriky, kteří jsou nyní navrženi na Nobelovu cenu míru.

zdroj+video:

http://www.granma.cu/cuba/2021-02-05/cuba-preve-para-abril-un-millon-de-dosis-de-vacunas-anti-covid-19-video-05-02-2021-13-02-46

http://www.radiohc.cu/noticias/nacionales/246840-dos-vacunas-cubanas-anticovid-19-entraran-en-marzo-en-fase-iii

https://www.blic.rs/vesti/svet/kuba-paralelno-radi-na-cetiri-vakcine-protiv-korona-virusa/40g8q3n

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/1/21/kuba-se-nada-da-ce-proizvesti-100-miliona-doza-svoje-covid-vakcine

https://observador.pt/2021/02/05/covid-19-preocupada-com-novas-variantes-oms-apela-a-acelerar-vacinacao-na-europa/

https://www.vijesti.me/svijet/globus/505075/kuba-se-nada-da-ce-proizvesti-100-miliona-doza-svoje-kovid-vakcine

https://www.eurabia.cz/Articles/44807-francouzsky-prezidentsky-kandidat-vyzval-k-nakupu-ruske-kubanske-a-cinske-vakciny.aspx

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

1411 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Články autora
Průzkum
Jsou imigranti hybridní zbraní? Litevská ministryně vnitra Bilotaiteová varovala, že imigranti jsou hybridní zbraní. EK přitakala.
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď