"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Frankfurter Allgemeine: "Je na čase začít mluvit s Ruskem", místopředseda EU, Josep Borell

Autor: -bj- | Publikováno: 4.2.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Masky a stará paradigmata padají. Možná s nimi odpadnou i mnozí jejich nositelé. Německé vlajkové Frankfurter Allgemeine Zeitung přináší titulek už bez skrupulí: Je na čase začít se bavit s Ruskem".

EU a Rusko na sebe hledí jako rivalové, a ne partneři. A přitom jsme snili o jiné Evropě. Potřebujeme otevřený dialog - jeden s druhým, ne jeden o druhém, což plodilo jen nedůvěru a vůbec nepomohlo čelit budoucím výzvám, uvádějí svůj převratný přístup německé Frankfurtry, (pane Petříčku a spol.!!)...

To jsou slova šéfdiplomata a místopředsedy EU Josepa Borella na dnešní cestě do Moskvy. Té EU, ke které se hlásíme, a do které se s takovým dušováním stále ubezpečujeme, že patříme. Nebo ne..?

A planetární výzvy naší epochy volají po globálních řešeních, pokračuje Borell, počínaje pandemií Covid-19. Nadešla hodina upevnění spolupráce, průhlednosti a výměny informací, a ne jejich omezování. Přejeme si pokračovat v našem dialogu s Ruskem i ve výzvách klimatických, v kyberprostoru, lidských práv....

V 90. letech jsme snili o jiné Evropě, kde budeme společně čelit světovým výzvám. V roce 2021 žel tyto sny neodpovídají realitě. Měly by nás nicméně nadále inspirovat, a my bychom se měli vynasnažit je konkretizovat.

O výsledcích své návštěvy budu představitele EU průběžně informovat. Zásadním zůstává zachovat jednotu našeho dialogu s Ruskem, vzkazuje z Moskvy vrcholný funkcionář EU, místopředseda Komise, Josep Borell.

Žel milý Josepe, u nás mnozí politici a média mluví, píší či právě vysílají úplně jinak, a evropský sen rozhodně nesní, a jen ve svém blouznění se považují za Evropany... A bude jim ještě nějakou chvíli trvat, než prohlédnou, že podržtaškování u staleté anglosaské  rivality s Ruskem není už po Brexitu a rozvolnění vztahů s USA - navíc ve fázi de-anglosaxonizace, až tak úplně v zájmu Evropy, nota bene v nastalém vakcínovém debaklu.

zdroj:

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/josep-borrell-es-ist-zeit-mit-russland-zu-sprechen-17180856.html 

https://www.lejdd.fr/International/exclusif-josep-borrel-chef-de-la-diplomatie-de-lue-je-veux-parler-aux-russes-et-non-pas-des-russes-4023017

https://twitter.com/josepborrellf?lang=cs

https://www.abc.es/internacional/abci-borrell-explora-moscu-dificil-normalizacion-putin-202102050105_noticia.html https://plus.lesoir.be/353209/article/2021-02-04/russie-le-chef-de-la-diplomatie-europeenne-debarque-en-terrain-mine

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

3272 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683