"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Turecko milosrdnější Německa?

Autor: Ivan David | Publikováno: 1.2.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Aneb zajímavý vývoj ve věci deportace Kurda z Německa do Íránu. Nejprve – Bavorsko vydalo do Íránu Kurda Ebrahima Abdiho Jenekanla, jak se píše na Facebooku Kurdské německé obce:  „Včera byl do Íránu deportován Ebrahim Abdi Jenekanlo, Kurd z východního Kurdistánu (Rojhelat). Ebrahim hledal v Německu ochranu před zadržováním a mučením ze strany íránských orgánů, které zakoušejí také jeho rodinní příslušníci."
 
Kurdům v Íránu hrozí - zejména pokud jsou politicky aktivní - riziko pronásledování íránským režimem. Mnoho z nich je odsuzováno k dlouhým trestům odnětí svobody nebo dokonce k smrti. Organizace pro lidská práva Hengaw uvádí, že v první polovině roku 2020 byla téměř čtvrtina popravených v Íránu Kurdové. Zejména po masových demonstracích v listopadu 2019 byla řada aktivistů v oblasti demokracie, práv žen a ochrany životního prostředí znovu a znovu zatýkána, mučena a zavražděna. Jen za poslední dva týdny bylo uvězněno nejméně 76 Kurdů.
 
I když je známo mnoho případů porušování lidských práv v Íránu, odpovědné bavorské orgány i přes úsilí člena bavorského zemského parlamentu Cemala Bozoğlu, z Aliance 90 / Zelení, kterému tímto děkujeme, provedly deportaci a vystavily tak dalšího Kurda riziku odnětí svobody a popravy.
 
„Vyzýváme federální vládu a konferenci ministrů vnitra, aby okamžitě zastavily deportace do Íránu, dokud nedojde ke zjevné změně ve způsobu, jakým jsou zacházena s lidskými právy,“ říká místopředseda německé kurdské komunity Mehmet Tanriverdi.“
 
 
Dnes ráno se Abdi do Německa vrátil, jak píše novinář Jan Jessen:
„Abdi Jenekanlo je zpět v Německu. Jak bylo včera oznámeno, Kurd byl včera posazen do letadla ve Frankfurtu, odkud měl být deportován do Íránu, ze kterého před deseti lety uprchl. Turecké úřady zřejmě zabránily dalšímu letu do Íránu. V tuto chvíli nevíme proč. Abdi je každopádně od 10 hodin v Německu. V Íránu mu hrozilo uvěznění a mučení. Jak dobře je, že je zpět, ale: Principiální kritika Německa, v tomto případě bavorských úřadů, zůstává. Je nelidské šílenství deportovat lidi do zemí, jako je Afghánistán nebo Írán, a to nemluvíme o pandemii! Podle mých informací je Abdi na cestě do Eichstättu, kde bude opět umístěn do deportační vazby.“
 
Co udělají bavorské úřady teď? A to vůbec nemluvíme o tom, že desítky, možná stovky migrantů zůstávají v Německu na základě tzv. institutu strpění, i když jim byl odmítnut azyl z důvodů kriminální činnosti. Nesmí být prý vydáni do zemí, kde jim hrozí mučení a smrt. Zejména se tím německé úřady zaklínají v případě syrských uprchlíků, i bývalých členů IS. U politických uprchlíků je tomu zřejmě jinak. Mimochodem, institut strpění je harmonizován v celé EU.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: Německo  | Turci
1884 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny? Rusko požaduje zastavení rozšiřování NATO. Británie a USA stupňují své výhrůžky a v rámci NATO vysílá zbraně a kontingenty k ruským hranicím. Ukrajina se dovolává pomoci proti "arcinepříteli" Rusku. EU je ve vleku USA a Brtánie. Kdo bude příp. vinen za rozpoutání války kolem Ukrajiny (jak se to teď najednou překrucuje u 2. sv.války)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683