reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

CNN: Podporovatelům Trumpa bychom měli vypnout mikrofony!

Autor: Ivan David | Publikováno: 23.1.2021 | Rubrika: Aktuality
Ilustrace

Člověk opravdu žasne, co se stane v průběhu dvou týdnů – když doba dozraje. Nic není tak křehké, jako hranice mezi svobodou slova a „nenávistným projevem“ či „podněcováním k násilí“. Zejména, když se vysvětlování těchto pojmů ujmou nikoli soudci a zákonodárci, ale komerční média a technologičtí giganti. Reportér televizní stanice Newsmax Greg Kelly věnuje ve své show Greg Kelly Reports pozornost vítěznému tažení CNN mediálním prostorem. Jeho pořad má hlavní titulek – Ministerstvo pravdy. 
 
Jeho analýza začíná vzpomínkou na cestu do Sovětského svazu v době jeho mládí a na jedinou tamní televizní stanici, plně kontrolovanou stranou a vládou. Při sledování CNN má pocit, že to nyní v určité podobě přichází do USA. A je to velmi nebezpečné. Dokládá to na příkladu slavného „útoku na Kapitol“ - tento symbol demokracie - označovaný jako „teroristický útok“. V protikladu k tomu vidíme záběry z vnitřku Kapitolu, kde lidé prostě jdou dovnitř do sálu, fotografují se, klábosí, „slavný“ Viking pózuje za předsednickým stolem Kongresu, policisté jej umravňují domluvou a gesty, nikde žádné zbraně, žádné násilí. Policisté zjevně nepřipravení cokoli podobného řešit. „To má být teroristický útok?“, ptá se Greg Kelly. „To je jen jedno z mnoha videí – hoši, pojďme je pustit dovnitř“. Dodává, že jeho dříve párkrát vyhodili z baru s daleko větším důrazem.
 
 
Washington D.C. je město, které má svou starostku - Muriel Bowserovou. „Kde je její odpovědnost za události?“, ptá se Greg. Velí přece policejním jednotkám Kapitolu. Co věděla, co nevěděla? Co udělala, aby se podobným událostem zabránilo? Na to se nikdo neptá. A najednou, před inaugurací, je z Washingtonu takřka vojenská základna. Jak dlouho to bude trvat? Místo otázek ohledně mnoha nejasností kolem slavného útoku na Kapitol se média předhánějí v popisu toho, v jak strašném stavu zanechal Trump Bidenovi USA. Země sužovaná pandemií, hospodářskou krizí, rozdělená, PO NEJHORŠÍM TERORISTICKÉM AKTU, který Amerika kdy viděla, říká v záběru dramaticky komentátor televize ABC. Vše způsobeno prezidentem, který právě opouští svůj úřad. Nejhorší teroristický incident v dějinách USA – tak média chtějí, aby se to interpretovalo. „To nejhorší, co se nám kdy stalo“. Greg se podivuje nad tím, že nejhorší domácí teroristický útok už není bombový atentát na federální budovu v Oklahoma City se 116 mrtvými. 
 
„Surrealistické není to, co se stalo, ale to, jak to interpretují mainstreamová média“, dodává Greg. Kongresman Jamie Ruskin, jeden z hlavních vůdců impeachementu vůči Donaldu Trumpovi, dokonce pro CNN řekl, že to byl „největší zločin prezidenta v amerických dějinách“. Pro kontrast moderátor vzápětí zařadí úryvek z projevu Donalda Trumpa 6. ledna, kdy doslova řekl: „Pojďme nyní ke Kapitolu, nenásilně a v duchu patriotismu, aby vaše hlasy byly slyšet.“ Jak neslýchaný projev násilí! Opět se vyznamenává CNN a popisuje Trumpa jako zločince, který způsobil teroristický útok na Kapitol. Žádné pochybnosti, žádné otázky, tohle je Zjevená pravda. Moderátor Jake Taper nezprostředkovává události, ale vytváří je a pojmenovává. „To nejsou televizní zprávy, ale Zpráva o stavu Unie“, dodává Greg. „Tak to je, to je jediná pravda, a o té se nepochybuje.“, parafrázuje Greg. Podle něj nastává zmatení žánrů – z televizních zpráv je "Jake Taper Report". 
 
A volá se po cenzuře. „Konzervativní stanice, jako je OAN nebo Newsmax, mají svobodu projevu, ale nevím, proč by měly mít dosah do milionů domácností“, říká bývalý člen představenstva Facebooku Alex Stamos, v přímém vysílání CNN, za souhlasného pokyvování dalších moderátorů. 
 
Už nikdo prostě nebude mluvit o pochybnostech ohledně voleb. Jen určití lidé nám budou říkat, co se děje, a to, aniž by opustili svá studia. Moderátorka CNN Alisyn Camerota žádá, aby byli Trumpovi podporovatelé „odpojeni od mikrofonů“. Jako by ta „správná média“ tu moc měla. Ale ona ji podle zákona nemají. Jen to zkoušejí – prostřednictvím štvanic, „cancel culture“, díky soustředěnému společnému tlaku. Přitom se dokážou spolehlivě blamovat – podle nich neměl Trump nikdy šanci vyhrát volby 2016. Byli si absolutně jisti.
 
Video, které můžete shlédnout v komentářích, pokračuje dalšími příklady dvojího metru mainstreamových médií, a to nejen v případě podněcování násilí, když jde o BLM a „podněcování násilí“, když jde o Kapitol. Jsou na něm záběry hořících měst v době kampaně BLM loni v létě, násilí vůči policistům, rabování, ničení. Toto násilí mainstream oslavoval coby něco úžasného. Lze srovnávat i „násilí“ vůči policistům na Capitol Hill a násilí vůči policistům v Atlantě. Greg Kelly Report se pozastavuje i nad mírou mediálního pohoršení, když zemřel rukou policisty kriminálník George Floyd, a naprostým tichem panujícím nad smrtí vojenské veteránky Ashli Babbitové, zastřelené policistou v Kapitolu. Něco jako – najdete rozdíl, když se podíváte na jejich fotografie? A hádejte, kdo má větší pravděpodobnost, že bude zabit – policista rukou černého muže nebo neozbrojený černý muž rukou policisty? Osmnáctkrát častěji nastává ten první případ.
 
Hezké shrnutí dvojího metru mainstreamových médií provedl Greg. Sám neví, jak dlouho bude ještě moci mluvit k lidem – jeho televizní stanice je mezi těmi, které mají být podle CNN a dalších odpojeny od internetu, protože „šíří násilí a nenávist“. 
 
Nejhorším zločinem je pokrytectví, bez kterého, zdá se, se v příštích letech nikdo z politiků neobejde, pokud nechce být vyhlášen za osobu bezectnou. Jak praví Moliére v Donu Juanovi: „Pokrytectví je módní neřest a všechny módní neřesti se pokládají za ctnosti. Úloha zbožného člověka je nyní nejlepší úlohou, kterou lze hrát, a povolání pokrytce má báječné výhody. Přetvářka je považována za umění, a proto je stále vážena, a třeba ji všichni prohlédají, nikdo se neodváží proti ní nic namítat. Všechny ostatní lidské neřesti jsou vydány na milost a nemilost soudu a každý je smí veřejně napadat. Ale pokrytectví je neřest výsadní, která vlastnoručně zacpává všem ústa a v klidu se těší svrchované bezpečnosti. Přetvářením se úzce spolčujeme se všemi přívrženci lži.“

 

Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: politická korektnost  | pronásledování


reklama
1564 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Kuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik VTemné varování: Velmoci budoucnosti není Čína či Rusko, ale islámské TureckoRovněž ve Švýcarsku ukončil imigrant vztah zabitím partnerkyEgypt je 35. zemí, která zaregistrovala vakcínu Sputnik V

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářství

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ParlamentniListy.cz

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s číslyVláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec Hrnčíř
Články autora
Průzkum
Měl by být propuštěn Navalnyj nebo Assange? Vězňové režimů? Západní země chtějí propustit Navalného, uvěznily však Assange. Kdo by podle Vás měl být propuštěn?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď