reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Tragicky osud německého otce. Přivedu vás zpět od islámských teroristů

Autor: Redakce | Publikováno: 18.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Popis: Otec hledá své syny v pekle Islámského státu - skutečný příběh. Joachim Gerhard je německý občan, který žil normální život a vychovával své dva syny. Když bylo Jonasovi 21 a Lukasovi 17, rozhodli se konvertovat na muslimskou víru. Do té doby byli obyčejnými německými kluky, studovali, sportovali, chodili za holkama, popíjeli s kamarády... Pak se všechno změnilo, začali se modlit pětkrát denně, zavrhli sport i kamarády, radikalizovali se. A pak náhle zmizeli do "svaté války", do Sýrie. Pro jejich rodiče, ale hlavně tátu Joachima Gerharda začala noční můra. Rozhodl se, že přivede syny zpět. Cestuje po nebezpečných místech, své syny aktivně hledá, vyjednává s pašeráky lidí....
 
Jedna ze zajimavých recenzí na tuto knihu z webu Databazeknih.cz - Pragoslovak: Kniha je  hlavne osobnou výpoveďou otca, ktorý sa usiluje nájsť synov a zároveň si neustále kladie otázky ako sa to mohlo stať a kde sa tomu dalo zabrániť. Jeho deti žili v materiálnom dostatku a pokiaľ mu možno veriť i chápavom a milujúcom prostredí. Popisuje mechanizmy ako funguje náborový systém Islámskeho štátu, ako manipuluje skrze pocity viny a ochotne napĺňa potreby "spirituality" vrámci vyprázdnenej doby.
 
 
Název: Přivedu vás zpět: Otec hledá své syny v pekle Islámského státu - skutečný příběh
 
Autoři: Joachim Gerhard, Denise Linke
 
Původní název: Ich hole euch zurück
 
Překladatel: Krausová, Ivana
 
Vydavatel: IFP Publishing
 
EAN: 9788087383612
 
978-80-87383-61-2
 
Podrobnosti: 128 stran, 13,5 × 20,7 cm, 2017 (1. vydání)
 
 
Důležité upozornění! Při nákupu nad 500 Kč poštovné zdarma! 

Klíčová slova: Německo  | terorismus


reklama
1960 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Články autora
Průzkum
Byl (by) Otec Vlasti, Karel IV., pravičák či levičák? V dlouhodobém blahobytu dnešního západního světa zapadá kritérium státotvornosti a setrvalé udržitelnosti. Stál by podle Vás dnes Otec Vlasti, král Karel IV. na straně levice či pravice?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď