reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vláda Arménie informuje OSN, že Ázerbájdžáncům se nedá věřit, protože porušuji uzavřené dohody

Autor: Ambasáda Arménie | Publikováno: 20.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

12. ledna zaslal ministr zahraničí Arménie Ara Aivazian dopis generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Gutterresovi, ve kterém komplexně představil situaci kolem konfliktu v Náhorním Karabachu po rozsáhlé vojenské agresi zahájené Ázerbajdžánem 27. září 2020.
 
Ministr ve svém dopise poznamenává, že uprostřed bezprecedentní globální zdravotní krize vedlo porušení desetiletí trvajícího příměří v regionu k mnoha obětem, rozsáhlým etnickým čistkám původních obyvatel Arcachu, úmyslnému ničení, znesvěcení a vandalismu arménských náboženských a kulturních památek.
 
V dopise se ministr zahraničí Arménie věnoval případům porušování ustanovení trilaterálního prohlášení ze dne 9. listopadu Ázerbájdžánem s tím, že více než měsíc po zavedení příměří Ázerbájdžán provedl vojenské operace ve vesnicích Hin Tagher a Khtsaberd v Hadrutské oblasti Arcachu. Bylo konstatováno, že během vojenského útoku ázerbájdžánské ozbrojené síly zajaly 64 arménských vojáků, čímž porušily závazky Ázerbájdžánu zachovat příměří stanovené v trilaterálním prohlášení.
 
Neúplné provedení článku 8 trilaterálního prohlášení Ázerbájdžánu bylo zdůrazněno v dopise, který nařizuje „výměnu válečných zajatců, rukojmí a dalších zadržených osob a mrtvých těl“. Bylo zdůrazněno, že Ázerbajdžán ve skutečnosti odmítá plnit svůj závazek.  Což je do očí bijícím porušením mezinárodního humanitárního práva.
 
Ministr Aivazian upozornil generálního tajemníka OSN na neochotu Ázerbájdžánu ohledně spolupráce s mezinárodními organizacemi v oblasti ochrany kulturního dědictví. „Trvalého a udržitelného míru v regionu lze dosáhnout pouze komplexním řešením konfliktu, který bude zahrnovat status Náhorního Karabachu na základě realizace práva na sebeurčení lidí v Arcachu,“ uzavřel ministr zahraničí Arménie.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: terorismus  | pronásledování  | válka


reklama
1362 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Kuba má 4 své vakcíny! všímají si rakouské novinyKancléř Kurz volal dnes prezidentu Putinovi: Sputnik VTemné varování: Velmoci budoucnosti není Čína či Rusko, ale islámské TureckoRovněž ve Švýcarsku ukončil imigrant vztah zabitím partnerkyEgypt je 35. zemí, která zaregistrovala vakcínu Sputnik V

ePortal.cz

Jaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?Ve Spojených státech amerických už zase impíčují prezidenta.... Trump je vinen! Opravdu?

euPortal.cz

Čína předběhne USA, aby se stala největší ekonomikou světa už v roce 2028Konkretizace srůstání Bergoglia a zednářství

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Mezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizaceTajemný vojenský server Deagel předpovídá pro rok 2025 pokles populace na západní polokouli o více než 300 milionů osob. Prý platí, že čím vyspělejší země, tím bude více mrtvých

ParlamentniListy.cz

Babiš řádil, jako ještě nikdy: Někdo se mi stále posmívá. Všichni volali PES, PES. Techte mechtle, lidi z Chorvatska. Nepříšli s číslyVláda si nouzový stav užívá. Firma z daňového ráje... A tak je to se vším, rozčiluje se poslanec Hrnčíř
Články autora
Průzkum
Byl (by) Otec Vlasti, Karel IV., pravičák či levičák? V dlouhodobém blahobytu dnešního západního světa zapadá kritérium státotvornosti a setrvalé udržitelnosti. Stál by podle Vás dnes Otec Vlasti, král Karel IV. na straně levice či pravice?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď