"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vláda Arménie informuje OSN, že Ázerbájdžáncům se nedá věřit, protože porušuji uzavřené dohody

Autor: Ambasáda Arménie | Publikováno: 20.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

12. ledna zaslal ministr zahraničí Arménie Ara Aivazian dopis generálnímu tajemníkovi OSN Antoniu Gutterresovi, ve kterém komplexně představil situaci kolem konfliktu v Náhorním Karabachu po rozsáhlé vojenské agresi zahájené Ázerbajdžánem 27. září 2020.
 
Ministr ve svém dopise poznamenává, že uprostřed bezprecedentní globální zdravotní krize vedlo porušení desetiletí trvajícího příměří v regionu k mnoha obětem, rozsáhlým etnickým čistkám původních obyvatel Arcachu, úmyslnému ničení, znesvěcení a vandalismu arménských náboženských a kulturních památek.
 
V dopise se ministr zahraničí Arménie věnoval případům porušování ustanovení trilaterálního prohlášení ze dne 9. listopadu Ázerbájdžánem s tím, že více než měsíc po zavedení příměří Ázerbájdžán provedl vojenské operace ve vesnicích Hin Tagher a Khtsaberd v Hadrutské oblasti Arcachu. Bylo konstatováno, že během vojenského útoku ázerbájdžánské ozbrojené síly zajaly 64 arménských vojáků, čímž porušily závazky Ázerbájdžánu zachovat příměří stanovené v trilaterálním prohlášení.
 
Neúplné provedení článku 8 trilaterálního prohlášení Ázerbájdžánu bylo zdůrazněno v dopise, který nařizuje „výměnu válečných zajatců, rukojmí a dalších zadržených osob a mrtvých těl“. Bylo zdůrazněno, že Ázerbajdžán ve skutečnosti odmítá plnit svůj závazek.  Což je do očí bijícím porušením mezinárodního humanitárního práva.
 
Ministr Aivazian upozornil generálního tajemníka OSN na neochotu Ázerbájdžánu ohledně spolupráce s mezinárodními organizacemi v oblasti ochrany kulturního dědictví. „Trvalého a udržitelného míru v regionu lze dosáhnout pouze komplexním řešením konfliktu, který bude zahrnovat status Náhorního Karabachu na základě realizace práva na sebeurčení lidí v Arcachu,“ uzavřel ministr zahraničí Arménie.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: terorismus  | pronásledování  | válka
1757 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Islám live
Sledujte nás na Youtube
Články autora
Průzkum
Měla by Británie vrátit Argentině Malvíny a Rusko Ukrajině Krym? Letos uplyne 40 od britsko-argentinské války o Malvíny (Falklandy). Měla by Británe Malvíny vrátit Argentině, tak jak požaduje vrácení Krymu Ruskem Ukrajině?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Český obránce Vídně proti Turkům roku 1683