reklama
"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Popírání identity arménského dědictví je pokusem o kulturní drancování

Autor: Ambasáda Arménie | Publikováno: 18.1.2021 | Rubrika: Co píší jinde
Ilustrace

Komentář Anny Naghdalyanové, tiskové mluvčí ministerstva zahraničí Arménie, k prohlášení prezidenta Ázerbájdžánu učiněná během setkání s generálním ředitelem ISESCO : Prohlášení prezidenta Ázerbájdžánu Ilhama Alijeva ze dne 13. ledna během setkání se Salimem bin Mohammedem Al-Malikem, generálním ředitelem ISESCO, znovu ukazují, že arménské kulturní dědictví na územích pod ázerbájdžánskou kontrolou je vážně ohroženo a stát Ázerbájdžán nemůže být garantem řádné ochrany kulturního a náboženského dědictví. Zkreslení identity arménského dědictví je pokusem o kulturní drancování, což je také hrubým porušením příslušných mezinárodních právních nástrojů.
 
Tisíce arménských náboženských a světských památek byly vytvořeny staletí před vznikem Ázerbájdžánu a nemají žádný vztah k ázerbájdžánské identitě. Pokusy o odcizení těchto památek arménskému lidu nemají žádné historické, náboženské ani morální důvody
 
Je pozoruhodné, že za účelem ospravedlnění zničení arménských křížových kamenů (chačkarů) v Nakhijevanu Ázerbajdžán rovněž předložil „tezi o albánizaci“, což ukazuje na nebezpečnost praxe ničení a narušení identity arménských památek.
 
Falešná teze o prezentaci křesťanského dědictví Arménů nebo jiných národů v regionu jako kavkazskoalbánských nemá mimo Ázerbájdžán vážný oběh a mezinárodní akademická komunita jej nevnímá..
 
Prezident Alijev učinil toto prohlášení zejména za přítomnosti generálního ředitele Islámské světové vzdělávací, vědecké a kulturní organizace, čímž se pokusil vnést náboženský rozměr do problematiky ochrany kulturního dědictví. Oslabením snahy mezinárodního společenství zaměřeného na zachování kulturního dědictví Arcachu Ázerbajdžán nadále brání přístupu mezinárodních specializovaných organizací, zejména UNESCO, do regionu a obviňuje je že zaujatosti. Ve skutečnosti mezitím Ázerbajdžán nezodpovědně spekuluje náboženském faktorem, zatímco Arménie vždy prováděla politiku mezináboženského dialogu a spolupráce mezi civilizacemi, přičemž kulturní dědictví považovala za univerzální a společnou hodnotu.
 
Zachování mnoha arménských historicko-kulturních a náboženských památek, které spadaly pod ázerbájdžánskou kontrolu, musí být důležitou součástí mírového procesu, s přihlédnutím k četným skutečnostem systematického ničení arménského kulturního a náboženského dědictví v minulosti. V této souvislosti musí ázerbájdžánské vedení a státní propagandistický stroj okamžitě skoncovat s příšerným přístupem ke zpronevěře identity arménských kostelů a přinejmenším prokázat náležitou úctu ke kulturním a náboženským památkám.
 
Zpronevěra a zkreslení kulturních hodnot arménského lidu, porušování práv arménského lidu nepřispívá k regionálnímu míru. V tomto ohledu může řádná ochrana náboženských míst z fyzického i duchovního hlediska vytvořit předpoklady pro mír v regionu.
 
Prosím podpořte nás i v této těžké době bránit Českou republiku před invazi uprchlíků z Afriky a šířením islámu! Jak nás můžete podpořit?

Finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 003
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 

Předem moc děkujeme. Společně zvítězíme a ubráníme se!

 

Klíčová slova: terorismus  | pronásledování  | válka


reklama
1426 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníPřihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

Eurabia.cz

Klídek, Verhofstadte! Slovinsko není Kongo!Švédsko: Smrtelné pobodání nevěrců ještě není terorizmus!Doporučujeme. Ve službě vlasti: Domobrana ve světě i u násMuslimská žena by chtěla uřezat hlavy dvaceti křesťanským ArménůmTeror ve Švédsku: těžce pobodáno 8 lidí

ePortal.cz

EU zrušila právní státyJaké bude pokračování? Manželství jako soužití více osob bez ohledu na jejich pohlaví? Manželství jako svazek se zvířaty?

euPortal.cz

Dnes ve „svobodné Americe“ lidi propouštějí z práce ne kvůli nedostatečnému výkonu, ale kvůli tomu, že mají účty na sociálních sítích u společností, které necenzurujíJestli chcete, abychom dále existovali a přinášeli Vám nemainstreamové politicky nekorektní zprávy, podpořte nás prosím

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

Odmítnout pomoc jen proto, že je z Východu? Zoufalství chorého mozku. Vzkaz Wollnerovi, Hrušínskému i JandoviČeská televize bude platit za lež o Vitáskové. Je to pravomocné
Články autora
Průzkum
Měla by se ČR vymezit vůči uprchlickému islámizmu? Francouzská vláda vyhlásila boj proti islamistickému separatizmu, Rakousko proti politickému islámu. Měla by se do této linie sšikovat i ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď